Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Yiğit Gazi'ye Madalyası Verildi

ReklamReklamReklam

Reklam

Yiğit Gazi'ye Madalyası Verildi
ReklamReklamReklam
  • 07.05.2019 / 17:48
  • 353 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur


 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından gazilere ve şehit ailelerine teslim edilmek üzere 81 ilde eş zamanlı Devlet Övünç Madalyası ve Berat’ı tevcih töreni düzenlendi.Cumhurbaşkanlığınca, gazi Asım Yiğit'e Devlet Övünç Madalyası ve Beratı törenle takdim edildi.
Devlet Övünç Madalyası ve Beratı, 30 Ekim 2016 tarihinde Hakkari/ Çukurca Güvendağ bölgesinde terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada yaralanıp sağ gözünü kaybeden Asım Yiğit'e Vali Ali Mantı tarafından valilik makamında düzenlenen törenle verildi.
“Ülkemiz İlelebet Var Olacaktır”
Vali Ali Mantı, Gazi Asım Yiğit'e Devlet Övünç Madalyası ve Beratı'nı takdim ederken, vatan ve millet savunmasında canlarını veren şehitlere Allah'tan rahmet dileyerek gazilere hayırlı ömür geçirmelerini temennisinde bulundu. Türk milletinin yıllardır vatanını canıyla, kanıyla savunduğunu ifade eden Vali Ali Mantı, şunları söyledi: “Bundan sonrada ülkemizdeki tüm gençlerimiz, tüm milletimiz, topyekûn vatan millet,  din, namus söz konusu olduğu zaman canını hiç çekinmeden seve seve verecektir. Ülkemiz ilelebet var olacaktır. Gazimize devlet övünç madalya ve beratını vermekten mutluluk duyuyoruz. Kendisine hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki yaşamında ailesi ile birlikte hayırlı mutlu ve sağlık bir ömür diliyorum” dedi.
“Vatan Sağ Olsun”
Gazi Yiğit'in babası Ümit Yaşar Yiğit ise "Vatan ve bayrak için bir oğlum var gözü feda olmuş, bir oğlum daha var. Onun için Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan için canımı ben bile seve seve vermeye hazırım. Vatan sağ olsun" diye konuştu. Gazi Asım Yiğit ise yaptığı açıklamasında “Devlet Övünç Madalyasını bana layık gören Cumhurbaşkanımıza Milli Savunma Bakanımıza ve bakanlar kuruluna çok teşekkür ederim. Her zaman dediğim tek şey var vatan sağ olsun. Bütün şehitlerimize Allah rahmet eylesin mekânları cennet olsun. Gazi arkadaşlarımıza rabbim şifalar versin” dedi.  Törene Gazi Asım Yiğit'in eşi Hanife, annesi Seda, babası Ümit Yaşar Yiğit ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü İsrafil Aktürk katıldı. Haber: Armağan ŞEN – Ajans AHA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon