Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Vali Pekmez: “Devlet Olarak, Anne Baba Olarak Bağımlılıkla Mücadele Edeceğiz”

Reklam Reklam

ReklamReklam

Reklam

Vali Pekmez: “Devlet Olarak, Anne Baba Olarak Bağımlılıkla Mücadele Edeceğiz”
ReklamReklam ReklamReklam
  • 09.03.2018 / 14:51
  • 316 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

Vali Pekmez: “Devlet Olarak, Anne Baba Olarak Bağımlılıkla Mücadele Edeceğiz”

Bağımlılık ile Mücadele Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Aykut Pekmez başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda yapıldı.

[caption id="attachment_979" align="alignnone" width="494"]Vali Pekmez: “Devlet Olarak, Anne Baba Olarak Bağımlılıkla Mücadele Edeceğiz” Vali Pekmez: “Devlet Olarak, Anne Baba Olarak Bağımlılıkla Mücadele Edeceğiz”[/caption]   Vali Aykut Pekmez; Başbakanlık Genelgesi ile oluşturulan Bağımlılık ile Mücadele Yüksek Kurulu’nun il ve ilçelerde kamu kurumları, spor kulüpleri dernekler ve cemiyetlerden oluşan STK’lar ile akademisyenlerin de içerisinde bulunduğu İl Koordinasyon Kurulları’nı kurduğunu, bu aşamada bağımlılıkla mücadelenin çok boyutlu olarak yapılmasının hedeflendiğini söyledi.  Son 50 yılda dünyada nüfus yapısı ile birlikte yaşam tarzının çok değiştiğin kaydeden Vali Pekmez: “Biz de geleneklerimize ne kadar bağlı olsak da bu değişimden nasibimizi aldık. Nüfusumuz şehirleşiyor. Bu, yaşam tarzımızı değiştiriyor. Teknoloji ile beraber bağımlılık yapıcı maddelere ulaşma ve bu maddelerin çeşidi de artıyor. Değişen yaşam tarzı gençlerimizi tehdit ediyor. Devlet olarak anne-baba olarak bağımlılıkla mücadele etmemiz gerekiyor.” dedi. Bağımlılık yapıcı maddeler ve mücadelede strateji belirlenmesi ve eylem planı hakkında katılımcıların görüşlerinin değerlendirildiği toplantıda mücadele etkinliğinin arttırılmasına yönelik görüş alışverişi yapıldı. Vali Aykut Pekmez uyuşturucu, alkol, tütün, teknoloji ve kumar bağımlılığı ile mücadele için teknik çalışma gruplarının oluşturulacağını belirterek; yapılacak çalışma sonunda önerilerin değerlendirilerek çalışma gruplarının raporları doğrultusunda eylem planı hazırlanacağını, Bağımlılık ile Mücadele Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda etkin mücadele için bu planların görüşülerek karara bağlanacağını ve uygulamaların sonuç alacak şekilde takiplerinin yapılacağını kaydetti.

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon