Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Şehit Aileleri ve Evde Bakım Hizmeti Alan Ailelere Ziyaret

Reklam Reklam

ReklamReklam

Reklam

Şehit Aileleri ve Evde Bakım Hizmeti Alan Ailelere Ziyaret
ReklamReklam ReklamReklam
  • 02.03.2018 / 14:29
  • 367 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

Şehit Aileleri ve Evde Bakım Hizmeti Alan Ailelere Ziyaret

Vali Aykut Pekmezin eşi Yeşim Pekmez hanımefendi beraberinde Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Seyfullah Sarıgül’ün eşi Semiha Sarıgül, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İsrafil Aktürk ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Şenol Mutlu ile birlikte Şehit aileleri ve evde bakım hizmeti alan aileleri ziyaret ettiler.

Şehit Aileleri ve Evde Bakım Hizmeti Alan Ailelere Ziyaret Yeşim Pekmez ve beraberindekiler İlk olarak 1981 yılında Şırnak Cizre’de terör örgütü ile girilen çatışmada şehit olan J.Er Kenan Kurtarır’ın ailesini ziyaret etti.Yeşim Pekmez hanımefendi ve beraberindekileri Şehit’in abisi Mustafa Kurtarır, eşi ve çocukları karşıladı. Şehit ’in abisi Kurtarır ile görüşerek bir süre sohbet ettikten sonra 1994 yılında Siirt’in Eruh İlçesinde terör örgütü ile girilen çatışmada şehit düşen J.Onb. Şammas Aytaç’ın kız kardeşi Nurhan hanımı ziyaret ettiler. Şehit Aileleri ve Evde Bakım Hizmeti Alan Ailelere Ziyaret Şehit yakınlarının şehitlerden kendilerine emanet olduğunu belirten Yeşim Pekmez hanımefendi, onların varsa sorunlarının çözümü için gayret gösterdiklerini söyledi. Yeşim Pekmez ve beraberindekiler daha sonra2 engelli çocuğuna bakan Fadimana Asalı ziyaret ettiler. Fadimana Asal, eşiyle ayrı olduğunu, çocuklarına baktığı için çalışamadığını ve 2 çocuğuna da kendisinin baktığını belirterek yaklaşık 9 yıldır evde bakım hizmetinden yararlandıklarını belirtti. Yeşim Pekmez hanımefendi ve beraberindekiler daha sonra yine evde bakım hizmeti alan Sevengül İşkolu ziyaret ettiler. Eşinin engelli olduğunu söyleyen İşkol, toplam 5 çocuğunun olduğunu bunlardan 3 tanesinin halen okula gittiğini belirtti. İşkol geçimlerini 2022 sayılı yasadan aldıkları 3 aylık maaş vebüyük oğlunun asgari ücret ile çalışması ile sağladıklarını söyledi. Şehit Aileleri ve Evde Bakım Hizmeti Alan Ailelere Ziyaret Yeşim Pekmez hanımefendi; “Devletimiz ve Milletimiz olarak şehit yakınlarımız, gazilerimiz ve yardıma muhtaç bütün vatandaşların yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz” dedi. Şehit Aileleri ve Evde Bakım Hizmeti Alan Ailelere Ziyaret Ziyaretlerden duydukları memnuniyeti belirten aileler, kendileri ile yakından ilgilenen Yeşim Pekmez Hanımefendi ve beraberindekilere teşekkür ettiler.

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon