Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Polislerin Ek Göstergeleri Verilsin

Reklam Reklam

ReklamReklam

Reklam

Polislerin Ek Göstergeleri Verilsin
ReklamReklam Reklam Reklam

ReklamReklam
  • 28.11.2019 / 13:24
  • 535 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur


İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, Haziran seçimlerinde CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce’nin mitinglerinde sürekli dile getirdiği Polislerin ek göstergeleri hakkında TBMM’de teklifte bulundu.

İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, İçişleri Bakanlığı'na ilişkin yeni düzenlemeleri de içeren Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede (KHK) Değişiklik Yapan Kanun Teklifi'nin 1. Maddesi üzerine TBMM Genel Kurulda konuşma gerçekleştirdi. 
Erel’in konuşma başlıkları ise şu şekilde; 
Parti Olarak Polislerimizin Herzaman Yanındayız
Ülkemizde hak ve özgürlüklerin korunmasında ve kamu güvenliğinin sağlanmasında toplum hayatı için vazgeçilmez bir unsur olan, canları pahasına zor şartlarda görevlerini yerine getiren polislerimizin lehine olan her türlü kanuni düzenlemeleri İYİ PARTİ adına desteklediğimizi ifade etmek istiyorum.


Sönmesin Diye Yurudumun Üstündeki Işığı

"Sönmesin diye yurdumun üstündeki ışığı/ Kimimiz beyaz olmuşuz, kimimiz al kırmızı/ Kimimiz hilali olduk, kimimiz ise yıldızı/ "Feda" deyip verdik canımızı/ Kanımızla bayrağımıza hep al olduk/ Can verip toprağa vatan olduk/ Göklerde dalga dalga dalgalandırdık ay yıldızımızı." diyen, görevlerini yerine getiren tüm Emniyet mensuplarımızı takdirle ve sevgiyle selamlıyor; vatanı ve milleti uğuruna canlarını veren kahraman Emniyet mensuplarına Allah'tan rahmet diliyor, gazi polislerimize de sağlıklı uzun ömürler niyaz ediyorum. 
Kahraman Polislerimize Ek Göstergeleri Verilsin
Zor ve zorluğu ölçüsünde de onurlu görevlerini büyük bir fedakârlıkla yerine getiren polislerimizin başlıca sorunlarından biri ek gösterge sorunu. Yıllarca söz verildiği hâlde bir türlü yerine getirilemeyen kahraman polislerimizin ek göstergesinin bir an önce verilmesi artık bir vazife hâline, bir namus borcu hâline gelmiştir diye düşünüyorum. Böylelikle, ücret adaletsizliğinin giderilmesine ve ek göstergeyle emeklilikte sefalete mahkûm edilen polislerimizin emeklilik hayatlarını bir nebze olsun rahat geçirmelerine vesile olacaktır diye düşünüyoruz.
 Jandarma astsubaylarının 1995 yılında yapılan bir düzenlemeyle ek göstergeleri 2200'den 3600'e çıkarılmıştı. Güzel bir uygulama olan, astsubaylara uygulanan ek gösterge rakamlarının aynı şekilde polis memurlarına da uygulanması gerekmektedir. Bu güzellik, polislerimizin moral ve motivasyonunu artıracak; daha olumlu, daha güzel işler, daha başarılı işler yapmalarına vesile olacaktır. 


Fedakar Polislerimizin Çalışma Şartları Düzeltilsin
Türkiye'nin çeşitli illerinde yıllardır 12/12 çalışma sistemiyle görev yapan polislerin çalışma sistemi 26 şubat 2018 tarihinden itibaren kısmen normale dönüşmüştü. İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu'nun, polislerin mesai saatlerinde düzenleme yapmak istediklerini belirtmesi ve esas hedefin 8/24 olduğunu söylemesi Emniyet teşkilatını umutlandırmıştır. Bu söylemlerin üzerinden yaklaşık bir yıl geçmesine rağmen hâlâ birçok ilimizde 12/12 çalışma sistemiyle polislerin maddi ve manevi mağduriyet yaşamasına sebep olunmaktadır. Bir polis memurunun, ek görevler hariç, yılda toplam 3.720 saat görev başında olması ve haftada 60 saati geçen çalışma sonrası yeterli dinlenememekten, hakkıyla bir tatil yapamamaktan, çöken ruhsal yapı ve zayıf düşen fizyolojik yapıdan, ailesine, çocuklarına yeterli zaman ayıramamaktan kaynaklanan aşırı stres ve sonrası yaşanan önemli ruhsal travmalar geçirdiği hepimizce bilinmektedir. 
Fedakâr ve özverili şekilde görevini her anlamda layıkıyla yapan polis teşkilatı mensupları, görevde ve emeklilikte ücret adaletsizliğinin ve mağduriyetlerinin giderilmesini yüce Meclisimizden çözüleceğini ümit ediyor. Birinci sınıf emniyet müdürlüğüne geçişteki sürelerde yaşanan mağduriyetlerin giderilmesini de beklemektedirler. Haber: Armağan ŞEN - Ajans AHA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon