Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Ortaköy’de İYİ Parti Ve CHP İttifakı Sağlanamadı

Reklam Reklam

ReklamReklam

Reklam

Ortaköy’de İYİ Parti Ve CHP İttifakı Sağlanamadı
ReklamReklam Reklam Reklam

ReklamReklam
  • 16.02.2019 / 12:01
  • 1126 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur


“İYİ Parti İle Olan Ortaklığımızı Bitiriyoruz”
Mart Yerel seçimlerinde CHP ve İYİ Parti arasında ittifak ile seçime gitmesi beklenirken, Ortaköy ilçesinde yaşanan olaylar sonrasında ise Aksaray’da ittifakta çatlak sesleri çıktı. 
İddialara göre Ortaköy İlçesinde CHP’den İl Genel Meclis aday adaylığı bulunan Musa Kocagöl’ün CHP’den adaylıktan çekilmesi istenerek İYİ Parti bayrağı altına girilmesi istendi. 
Aksaray’ın Ortaköy ilçesinde İYİ Parti ile CHP arasında ipler geriliyor, CHP’nin Ortaköy’de ittifak görüşmesi ile yetkilendirilen Bayram Ali Özkaya; “Ortaköy’de CHP ile İYİ Parti İttifakı Sağlanamadı” diyerek İYİ Parti Ortaköy Belediye Başkanı Halil Demir’e ateş püskürdü.
Ortaköy İl Genel Meclis Üyeliği için CHP’de Aday adaylığını açıklayan Musa Kocagöl’ün adaylıktan çekilmesi için İYİ Partililer tarafından baskı yapıldığı iddia edildi.
CHP Ortaköy İlçe Teşkilatında yapılan basın açıklamasına CHP Ortaköy İlçe Başkanı Medeni Uğur, CHP Ortaköy İl Genel Meclis Üyesi Aday adayı Musa Kocagöl ve CHP Ortaköy İttifak Görüşmesi yetkilisi Bayram Ali Özkaya yaptı. Programın açılış konuşmasını CHP Ortaköy İlçe Başkanı Medeni Uğur yaptı. Ortaköy İlçe Başkanı Uğur; İl Genel Meclis Aday Adayından övgü ile bahsetti. Ortaköy İlçe Başkanı Uğur’un konuşmasının ardından İl Genel Meclis Aday Adayı Musa Kocagöl ise isim vermeyerek bir siyasi parti temsilcileri tarafından kendisinin aday adaylığından çekilmesi teklifinden bulunulduğunu iddia ederek; “Ortaköy İl Genel Meclis üyeliği için CHP’den aday adaylığımı açıkladım. Çalışmalarıma başladım. Ancak bazı siyasi partiler tarafından aday adaylığından çekilmem istenerek başka bir siyasi parti bayrağı altında devam etmem istenerek yoğun baskı kuruldu. Ancak bu durum bana yakışmaz. Ben CHP’den İl Genel Meclis aday adaylığım devam ediyor” dedi.

“İYİ Parti’den CHP’ye Ahlâksız Teklif”
CHP’nin Ortaköy’de ittifak görüşmesi ile yetkilendirilen Bayram Ali Özkaya konuşmasının başında devrimcileri selamlayarak; “Ortaköy İl Genel Meclis Aday Adayı Musa Kocagöl’ün bahsetmiş olduğu ancak isim vermediği isim İYİ Parti Ortaköy Belediye Başkan Adayı Halil Demir ve avaneleri bu işin başındadır. Bize karşı Ortaköy’de birçok yanlışlar ve hatalar yapıldı. Ama bardağı taşıran nokta ise İYİ Parti Ortaköy Belediye Başkan Adayı Halil Demir ve avaneleri, İl Encümen adayımız 11 Şubat Gecesi saat 23:30’da evine giderek annesi ve babasının yanında ‘CHP 1’inci sıra İl Encümen azalığından çekil, biz seni İYİ Parti’den kendi kontenjanımızdan seni seçilecek yerden aday gösterelim’ diye çirkin ve ahlâksızca teklifte bulundular. Bu durum sonrasında İl Encümen adayımız Musa Kocagöl ise hemen  bu ahlâksız teklifi reddettikten sonra gece saatlerinde CHP Aksaray İl Başkanı Ramazan Koçak’ı ve bizleri telefonla bilgiler verdi” dedi.

“Telefonuma Cevap Vermedi”
CHP’nin Ortaköy’de ittifak görüşmesi ile yetkilendirilen Bayram Ali Özkaya sözlerini şu cümleler ile anlattı; “İYİ Parti’den adayımıza ahlâksız teklif edenlerin başında bulunan İYİ Parti Ortaköy Belediye Başkan Adayı Halil Demir’i telefonla aramama rağmen telefonuma cevap vermedi. Ertesi gün sabah saat 10:00 sularında bana geri dönüş yapmasının ardından telefonda yaptığımız konuşmada “Siz ne yapmaya çalışıyorsunuz? Sizin yaptığınız terbiyesizlik bardağı taşırdı” dememin ardından İYİ Parti Ortaköy Belediye Başkan Adayı Halil Demir telefonda konuyla ilgisinin olmadığını iddia etti. Ancak bu söylediklerine inanmıyorum. 
İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Halil Demir’e inanmıyorum. Çünkü burada arkasında pislik lağımı patladığında il başkanımızı arayan İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Halil Demir tüm bu olanları inkâr ederek İl Başkanımız ile görüşmesinde ise ‘adayınızın yeri sağlam değil, biz onu CHP’nin kontenjanından yazalım dediğini’ iddia etmiş. Bu olaylar CHP İl Başkanı Ramazan Koçak’ın bilgisi dahilindedir. CHP İl Başkanı Ramazan Koçak’ın cevabı ise buraya kadar getirdik, ancak bundan sonra geri dönüşü olur mu bir düşünelim? İfadesine yer verdi.”

“İYİ Parti İle Olan Ortaklığımızı Bitiriyoruz”
CHP’nin Ortaköy’de ittifak görüşmesi ile yetkilendirilen Bayram Ali Özkaya; “Dün CHP Aksaray İl Başkanımız Ramazan Koçak ile telefonda yaptığımız görüşmede ise CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer ile Yenikent’te programda olduklarını ifade ederek ‘bugün için CHP Aksaray İl Başkanlığına gelin gerekiyorsa biz İYİ Parti ile olan ortaklığımızı bitiriyoruz’ dedi. Ama bunun altını çizererek tekrar tekrar söylüyorum, Ortaköy’de CHP’nin İYİ Parti ile bir sorunu yok. Bizlerin sorunu İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Halil Demir ve yanındaki Ömer Özmen ile avaresileriyledir” ifadesine yer verdi. 

“İYİ Parti Olarak Biz Yapıyoruz, Sizde Buna Kılıf Uydurun”
CHP’nin Ortaköy’de ittifak görüşmesi ile yetkilendirilen Bayram Ali Özkaya; “İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Halil Demir AKP’den adaylık listesine konulmayınca İYİ Parti’den aday gösterildi. İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Halil Demir’in yanında AKP’den gelen Ömer Özmen partimizin İl Encümen adayına ahlâksız ve kanunen suç teşkil edecek teklifte bulundu. Balcı’dan partimize isim getirilerek bu kişinin Ortaköy İl Encümen adaylığı birinci sıra olunması istendi. Ancak söylenen isim CHP’nin Ortaköy ilçesi Yönetim Kurulu aktif olarak çalışan ve Asil üyedir. YSK tarafından 139 kanun gereğince parti yöneticileri ve asil üyeleri 1 Aralık 2018 tarihinde görevlerinden istifa etmeleri yer alıyor. YSK tarafından belirlenen Yasa hiçe sayılarak İsmail Özel bu teklifi bana getirdi. Bu durumu İYİ Parti’de bulunan İsmail Özel’e YSK tarafından belirlenen maddeyi söylediğimde ise İYİ Partili İsmail Özel ‘Biz yapıyoruz, sizde buna kılıf uydurun’ cevabını verdi. Bu durumda ise ben evrakta sahtecilik kesinlikle yapmam dedim” şeklinde konuştu. 

“Bayram Ali Sussun, Belediye Başkan Seçilirsem Belediye’de En Güzel Yere Getireceğim”
CHP’nin Ortaköy’de ittifak görüşmesi ile yetkilendirilen Bayram Ali Özkaya; “Bu pislikler patlamasının ardından İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Halil Demir CHP’li parti büyüklerimize gidilerek Bayram Ali Özkaya sussun, ben Belediye Başkan seçilirsem Belediye’de Bayram Ali Özkaya’yı Belediye’de en güzel yere getireceğim teklifinde bulunmuş. Bende İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Halil Demir’e sesleniyorum; Ben 55 yaşına gelmişim. Benim unum elenmiş, eleğim asılmış. Sizin bu söyleminiz siyasi rüşvet değilde nedir? Bu ahlâksız teklif değilde nedir? İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Halil Demir, İsmail Özer ve Vahit Akpınar hariç İYİ Parti Ortaköy’deki arkadaşlarımı saygı ile selamlıyorum” dedi.

“Halil Demir AKP’nin Projesidir”
CHP’nin Ortaköy’de ittifak görüşmesi ile yetkilendirilen Bayram Ali Özkaya; “İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Halil Demir AKP’den sadece kendisini ve averesini getirdi. İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Halil Demir ve avaresi bizi İYİ Parti Aksaray İl Başkanlığına “CHP’den seçim büromuza kimse gelmiyor” diyerek şikayet ettiler. Bunun üzerine İYİ Parti Aksaray İl Başkanı beni telefonla arayarak ‘CHP’liler neden seçim bürosuna gitmiyor’ diye sorması üzerine bende zaten İYİ Parti’den de gelen yok dedim. Bunun üzerine İYİ Parti Aksaray İl Başkanı bana ‘Sen, Parti büyüklerini alarak seçim bürosuna götür ve masanın en önün yer alsınlar’ dedi. Benden bu şekilde istenmesi abestir. Çünkü benim parti büyüklerim zaten hastalar. Takdiri Ortaköy’de bulunan CHP’li kardeşlerime bırakıyorum” şeklinde konuştu.

“CHP ve İYİ Parti Arasında Anlaşma Sağlanamamıştır”
CHP’nin Ortaköy’de ittifak görüşmesi ile yetkilendirilen Bayram Ali Özkaya; “Ortaköy ilçesinde CHP ile İYİ Parti arasında prensipte anlaşma yapılmıştı. Ancak İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Halil Demir’i belirledikten sonra Ortaköy’de CHP ile İYİ Parti arasında prensipte anlaşma tamamen ortadan kalkarak herhangi bir anlaşma yoktur. İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Halil Demir ve avereleri bizim içerimizi ali cengiz oyunları ile altüst edilerek İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Halil Demir’den dolayı 70 yaşındaki yürekten partililerimiz istifa etmiştir” dedi. 

“CHP’nin Oyları İle Tarikat Oyları Birarada Olmaz”
CHP’nin Ortaköy’de ittifak görüşmesi ile yetkilendirilen Bayram Ali Özkaya; “İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Halil Demir ile yaptığımız toplantıda Halil Demir, yaptırdığı kamuoyu yoklamasında ‘CHP’nin oyları gider ise blok gider. Tarikatların oyu da bana gelir. Ama İYİ Parti’nin oyları nereye gider bilmiyorum’ dedi. Bu lafın üzerine CHP’li sevdalılara sesleniyorum; Bizim oylarımız tarikat oyları nasıl aynı saflarda yeralarak aynı sandıktan çıkmaz” ifadesine yer verdi. 

“Vekillik Döneminde Yaptıkların Hakkında Cevap Ver”
CHP’nin Ortaköy’de ittifak görüşmesi ile yetkilendirilen Bayram Ali Özkaya; “İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Halil Demir’e soruyorum; 
1- Milletvekilliği döneminizde benim parti büyüğüm Yunus Yıldız’a ne işkenceler yaptınız? Kamuoyunda cevap isitiyorum. 
2- Balcı’dan nasıl bir talebiniz olabilirde, Milletvekilliğiniz dönemince 4 yıl her hafta Ankara’dan müfettiş gönderdiniz mi? Göndermediniz mi?
3- Ozancık Belediye Başkanlığında dönemin başkanı Mustafa Kocagöl döneminde Ozancık’a çıkan traktör ve çekiciyi, vekillik yaptığınız parti olan Doğru Yol Partisi Belediyesine verdiniz mi? Vermediniz mi?
4- Siz CHP’den nasıl oy alacaksınız?” şeklinde konuştu. ÖZEL HABER: Armağan ŞEN – Çiğdem ŞENSES / Ajans AHA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon