Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Öğrencilerin Sınavla Girdiği Okul'un Müdürü Beden Eğitimi Öğretmeni

Reklam Reklam

ReklamReklam

Reklam

Öğrencilerin Sınavla Girdiği Okul'un Müdürü Beden Eğitimi Öğretmeni
ReklamReklam ReklamReklam
  • 17.02.2020 / 11:05
  • 1641 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

Aksaray Bilim ve Sanat Merkezi okulunun okul müdürünün branşının Beden eğitimi öğretmenlik kadrosunda yer alması Aksaray’ın eğitimde başarısız olduğunun göstergesini açıkça ortaya koymakta.


Aksaray Bilim ve Sanat Merkezi okulunda eğitim gören öğrencilerin sınavla alındığı adeta özel okul statüsü gibi üst düzey eğitim programı olan başarılı öğrencilerin birbirleri ile yarıştığı Bilim ve Sanat Merkezinde kadrosu Beden Eğitimi olan Adil Bölükbaş’ın Okul Müdürlüğünde bulunması birçok vatandaşın tepkisini topluyor.
Üniversite sınavlarında Aksaray’ın Türkiye genelinde başarı sağlanması için yetkililerin kolları sıvaması beklenirken, Aksaray Bilim ve Sanat Merkezinin Müdürlük kadrosunda bulunan Beden Eğitimi Öğretmeni Adil Bölükbaş’ın müdür olmasına birçok vatandaş tepki göstererek yetkilileri göreve davet etti.


Aksaray’ın Türkiye’de eğitim sıralamasında yerinin başarısız olduğunu ifade eden duyarlı vatandaşlar; “Aksaray’ımızın Türkiye Genelinde eğitim başarısını bizler isterken, ancak görüyoruz ki; yetkililer bu durumu görmezden geliyor. Yüzlerce öğrencinin Bilim Sanat Merkezine özel sınavlar ile girmeyi başarırken Beden Eğitimi kadrosunda bulunan bir öğretmenin bu okulda müdürlük yapması eğitimde nerede olduğumuzunda göstergesi. Beden Eğitimlik öğretmenliğini elbette küçümsemiyoruz. Lakin deyim yerindeyse özel ve başarılı öğrencilerin bulunduğu bu okulda müdürlük kadrosu da önemli branş öğretmenlerinin müdürlük kadrosunda yer alması daha mantıklı olmalı” ifadesine yer verdiler.


Soruyoruz;
Sorumlu Gazetecilik görevini üstlenen Ajans AHA Haber servisi olarak Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğüne cevap verilmesi üzerine soruyoruz;
1- Öğrencilerin birbirleri ile yarışarak girdikleri sınav sonucu kayıt yapılan bu okulda okul müdürünün bıranşının Beden Eğitimi Öğretmenlik olması etik mi?
2- Bilim ve Sanat Merkezleri yönetmenliğinde bir Beden Eğitimi Öğretmeninin müdürlük yapabilir bir şartı var mı?
3- Bilim ve Sanat Merkezleri yönetmenliğinde yönetim kadrosunun branş şartı var mı?
4- Bilim ve Sanat Merkezleri yönetmenliğinde yönetim kadrosunun branş şartı var ise Beden Eğitimi kadrosunda bulunan birinin müdürlük yapması normal mi? 
Özel Haber: Armağan ŞEN – Ajans AHA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon