Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Müslümanlara Her İşlerinde Gösteriş Değil, İhlas Ve Samimiyet Yaraşır

ReklamReklamReklam

Reklam

Müslümanlara Her İşlerinde Gösteriş Değil, İhlas Ve Samimiyet Yaraşır
ReklamReklamReklam
  • 10.05.2019 / 13:02
  • 1438 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur


Aksaray İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Aksaray Şubesi´nin ev sahipliği yaptığı İyilik Sofrası İftar yemeği lüks bir mekanda verilirken,tepkiler birbir sıralandı.

Yardımlaşma, dayanışma ve kaynaşmaya aracı olması gereken ramazan ruhu, siyasi resepsiyonlar, belediye organizasyonları ve lüks otel restoranlarında gösterişli iftar ve sahur programları ile dini amaçtan uzaklaştırıp günah işlemeye yaklaştırıyor... Önceki gün ilimizde düzenlenen ve insanlara dini vecibelerde kılavuz olan Aksaray İl Müftlüğünün vermiş olduğu iftar yemeği ise lüks bir mekanda çeşit çeşit yemeklerin bulunduğu sofra görenleri hayrete düşürdü.

“Allah İsraf EdenleriSevmez”

En’am Suresi 141’inci ayeti açık ve net olarak şu mesajı vermekte; “Allah İsraf Edenleri Sevmez.” Aksaray İl Müftüsü Cemalettin Bal tarafından bir lüks mekanda verilen iftar sonrasında birçok yemek israf edildi.Oysa Aksaray İl Müftülüğü gerek Cuma vaazlarında, gerekse İftar programlarında vatandaşlara “İsraftan ve Gösterişten uzak durun” çağrısında bulunurken,kendilerinin yaptığı ise çağrılarının tam zıttı olarak görülmektedir.

Sofrayı Paylaştığınız Gibi Faturayı da Paylaşın

Aksaray İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Aksaray Şubesi´nin ev sahipliği yaptığı İyilik Sofrası lüks bir mekanda verilen iftar yemeği öncesinde fotoğraf kareleri kurumlar tarafından tek tek paylaşıldı. Birçok kamu kurum ve kuruluşlardan isimlerin katıldığı iftar programında Aksaray İl Müftüsü  Cemalettin Bal Ramazan ayına karşı olan hassasiyete değindi. Bu seneki Ramazan Ayının teması olan İnfak´ın öneminden bahsederek Ramazan Ayının hayırlara vesile olması temennisi etti.Gösterişin tavan yaptığı iftar sofrasını kendi internet sitesinde paylaşan Aksarayİl Müftülüğünde aynı hassasiyetin faturalarını da paylaşmasını bekliyoruz.

İftar Sofrasında Harem Selamlık

Aksaray İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Aksaray Şubesi tarafından verilen İftar yemeğinde gösteriş ve israf ön planda yer alırken en büyük hassasiyetlik ise davetliler tarafından Harem-Selamlık yöntemi uygulandı.Aksaray İl Müftülüğü tarafından davetlilere yönelik yapılan Harem-Selamlık karşılaması gibi keşke ayna hassasiyet israf ve gösterişte de yapılsaydı.

Soruyoruz…

Kamuoyunu aydınlatma adına sorumlu gazetecilik görevini üstlenen Ajans AHA ve Gerçek Haber Gazetesi olarak İl Müftüsü Cemalettin Bal’ın açıklaması üzerine soruyoruz;

1-     Yüce dinimiz İslamiyet’te gösterişin yeri var mıdır?

2-     Yüce dinimiz İslamiyet’te israfın yeri varmıdır?

3-     Kurumsal internet sitesinde paylaşılan fotoğraflar gibi iftar yemeğinin faturasını paylaşacak mısınız? Yemeğin faturası ne kadar?

4-     Düzenlenen iftar yemeğinin masrafları kim ya dakimler tarafından nasıl karşılandı?

ÖzelHaber: Armağan ŞEN – Ajans AHA / Foto: Aksaray İl Müftlüğü


Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon