Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Minibüsçülerin Tam Kart Oyunu

Reklam Reklam

ReklamReklam

Reklam

Minibüsçülerin Tam Kart Oyunu
ReklamReklam Reklam Reklam

ReklamReklam
  • 08.07.2019 / 15:49
  • 1510 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur


Dönemin Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı tarafındanmahalleler arası minibüslerde “Kart 68” uygulamasına tamamen geçilmesininardından minibüslerde nakit para geçmeyeceği ifade edilmişti.

Aradan 4 yıl geçmesine rağmen bazı minibüsçüler vatandaşlardan “Tam Kart” olarak satılan manyetik kart fiyatı 2,75 Lira alırken, kart okuma cihazlarına ise 2,10 Lira olan “Kart 68” uyguluyor. Kart 68 uygulaması olanlar minibüslere 2,10 Lira’dan binerken, Kart 68 kullanmayanlar ise “Tam Kart” olarak geçen manyetik biletleri Kart 68 noktalarından temin ediyor. 

Tam Kart alamayan vatandaşlar ise minibüsçülere Tam Kart manyetik bilet ücreti olan 2 Lira 75 kuruş öderken, bazı uyanık minibüsçüler ise 2 Lira 10 kuruş olan Kart 68 okutuyor. Böylelikle kişi başı kendilerince 65 kuruş kâr yaptığı düşünülüyor. 

Hatta bazı içgüzar minibüsçüler arkadaşlarının ortak havuzda biriken paraya haksızlık yaparak Kart 68 dahi çekmemesi en az Serbest Kart kadar tepki görüyor.

Kart 68’de toplanan para ise durak durumuna göre eşit şekilde bölünüyor. 

Vatandaşlar ise uyanık minibüsçülerin bu hareketlerine tepki gösterirken, bir tepki de uyanık minibüsçülerin meslektaşlarından geldi. 

Minibüsçülere 1 Dokun 1000 Ah İşit

Serbest kartlılar nedeniyle zarara uğradıklarını ifade eden minibüsçüler; "Kart 68 uygulamasına geçildiğinden bu yana bizim çektiğimiz sıkıntılar bitmiyor. Serbest Kart nedeniyle zarar uğruyoruz. Bir de meslektaşlarımız içerisinde yer alan bazı uyanıkların yaptığı hareketler bizi çileden çıkarıyor" ifadesine yer verdiler. 

5 Kişiden 2'sine Kart Çekilmiyor

Bazı uyanık minibüsçüler örnek verilecek olursa kartsız binen 5 müşteriden 2'sine hiç kart çekmeden haksız yere kazanç elde ederken, meslektaşlarının da havuz da biriken parasına adeta göz dikiyor.

Minibüsçüler içlerinde bu şekilde davranan meslektaşlarına ise; bu gemide hepimiz varız çağrısını yinelediler. 

Haber: Armağan ŞEN – Ajans AHA


Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon