Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Milletvekili Erel Tarım Bakanına Sözünü Hatırlattı

Reklam Reklam

ReklamReklam

Reklam

Milletvekili Erel Tarım Bakanına Sözünü Hatırlattı
ReklamReklam Reklam Reklam

ReklamReklam
  • 28.08.2019 / 16:02
  • 1141 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin cevaplandırması isteğiyle Meclis Başkanlığına soru önergesi verdi. Tarım Bakanı söz verdiği halde Et ve Süt Kurumunun Aksaray’dan aldığı hayvanları niçin Aksaray’da bulunan mezbahalarda kesmediğini, dolu afetinde zarar gören Bayıraltı köylerimizin zararlarının giderilmesi konusunda herhangi bir çalışmanın olup olmadığını sordu.

Reklam

 
“Aksaray’da Kesilmiyor”
İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel yaptığı yazılı açıklamada; “Türkiye Büyük Millet Meclisinin tatile girdiği günden itibaren teşkilat üyelerimizle birlikte dur durak bilmeden, çalınmadık kapı sıkılmadık el bırakmadan çalışmalarımıza devam ediyoruz. En son gerçekleştirmiş olduğumuz ziyaretlerde hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın talep ve isteklerini dinledik. Aksaray’da 4 tane mezbaha olmasına ve bu mezbahaların tam kapasiteyle çalışmasına rağmen, Aksaray’daki Et ve Süt Kurumunun Aksaray’dan aldığı hayvanları Aksaray’da bulunan mezbahalarda kesmediğini tespit ettik” dedi.

Reklam

 
“Söz Vermiştiniz”

İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel yaptığı açıklamada; “Hâlbuki Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli 23 Temmuz 2019 tarihinde Aksaray’a yapmış olduğu ziyaretinde vatandaşlara ‘Size söz veriyorum bundan böyle hayvanlarınız Aksaray’da kesilecek’ dediği halde hala hayvanlar Konya Ereğli’de bulunan mezbahalarda kesilmektedir’ diyen Milletvekili Erel “Yine Aksaraylılara verilen söz tutulmamaktadır. Bunun yanında Bayıraltı’da yaşanan dolu felaketi nedeniyle çiftçilerimiz mağdur olmuştur. Hayvancılık ve çiftçilikle uğraşan vatandaşlarımızın sorunlarının biran önce çözüme kavuşması için Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir Pakdemirli’ye soru önergesi verdim. Umuyorum ki sorunlar çözülecek Aksaray hak ettiği değeri görecektir”  ifadelerini kullandı.

Reklam

 
Haber: Armağan ŞEN – Ajans AHA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon