Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Memleket Kimlere Emanet

ReklamReklamReklam

Reklam

Memleket Kimlere Emanet
ReklamReklamReklam
  • 22.05.2019 / 18:47
  • 2650 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur


Çek Senet Tahsilatı Suç Örgütü Üyelerine İmtiyaz Sağlama İddiaları Aksaray’ı Ayaklandırdı

Anadolu’nun en güzel kentlerinden biri olan Aksaray’ımızdabazı vali yardımcılarının Kent’e yakışmayan hal ve hareketlerde bulunduğuiddiaları kent gündemini sarstı.

İlk olayda  Aksaray’da uzun yıllardır görev yapan birVali Yardımcısı’nın görevini kötüye kullandığı ve  aralarında alacakverecek meselesi bulunan kişilere aracılık yaptığı iddia edildi. İkinci olaydaise başka bir Vali Yardımcısı’nın  bir Başhekim yardımcısını özel birsebepten dolayı keyfi olarak gözaltına aldırdığı iddiaları ortaya atıldı.

“Alacak VerecekMeselesinde Ayak Oyunları Yaptı”

İlk olayda Aksaray Hali’nde kabzımal olarak meyve sebzeticareti yapan Kenan Baydar 105 bin liralık alacağı için müşterisini icrayaverince Vali Yardımcısı Şahin Bayhan’ın kendisini odasına çağırdığı ve aracılıketmeyi teklif ettiğini iddia etti. Baydar, Bayhan’ın süreçte kendisini “Bu işkötüye varacak” diyerek tehdit ettiğini söyledi.

Kenan Baydar’ın iddialarına göre Aksaray Adana yolu üzerindelokanta sahibi olan Seyhan Z. Baydar’dan yaptığı alışverişten doğan 105 binlira borç karşılığı senet ve çek verdi. Baydar senet ve çekin süresi geçmesinerağmen alacağını tahsil edemeyince Seyhan Z. hakkında icra takibi başlattı.Baydar “ Alacağım karşılığında verilen evraklarla tahsilat yapamayınca kanuniyoldan tahsil edebilmek için icraya verdim” dedi. 

 “Ne Olduysaİcra İşlemlerinden Sonra Oldu”

Yasal süreci başlattıktan sonra olayların geliştiğinisöyleyen Baydar “Ben haciz işlemlerine başlayınca bir gün beni isminin ŞahinBayhan olduğunu öğrendiğim, Aksaray Vali Yardımcısı olduğunu söyleyen birtelefon aldım. Beni arayan kişi alacağım olan Seyhan Z. adına aradığını,görüşmek istediğini söyledi. Beni makamına davet etti. Ben de bir arkadaşım ilebir gün sonra makamına gittim. Vali Yardımcısı Şahin Bayhan makamındabana alacağım olan Seyhan Z ‘yi tanıdığını söyleyerek ‘Aranızdaki alacakkonusunu halledelim’ dedi. Ben de kendisine ‘Sayın Valim nasıl halledeceğiz?’dedim. O da alacağım olan kişinin bana yeniden evrak vermesin, kabul etmemiistedi. Ben yanıt olarak ‘Sayın Valim zaten evrakları ödemiyor’ dedim. Vali Bey“Halledelim bu işi” deyince kendisinin kefil olması halinde Seyhan Z’nin yenievrakını kabul edeceğimi dile getirdim” dedi.

“Kefil Olmam”

Bu yanıt üzerine Vali Yardımcısı Bayhan’ın  kefilolmayacağını söylediğini belirten Baydar “Sayın Vali Yardımcısı ‘Ben böyle b.k  işe girmem’ dedi. Ben de buna karşılık ‘Sayın Valim siz zatenbu işe girmişsiniz. Beni arayarak buraya alacağım olan kişinin bana yenidenevrak vermesini istiyorsunuz dedim ve ayrıldım” diye konuştu.

“Bana Kumpas MıKuruyorsunuz?”

Baydar görüşmenin ardından Vali Yardımcısı Bayhan’ınkendisini tekrar  aradığını belirterek “Bu görüşmenin ardından birkaç aysonra Vali Yardımcısı Şahin Bayhan  yeniden beni aradı. Banatelefonda ‘Alacağın olan Seyhan Z’nin evraklarını avukattan çek, gel. Bendenparanı ve çekini al dedi. Ben de Avukatımla görüştüm, alacağımı almadanhacizleri kaldırmadım. Vali Yardımcısı’nın makamına gittim. Kendisine banaödeyeceği para ve çekleri sordum. Kendisi de bana ‘Para falan yok’ dedi. Ben de‘Sayın Valim sizler bana kumpas mı kuruyorsunuz? Ben sizin ödeme sözünüzeinanıp hacizleri kaldırsam ne olacaktı? diye sordum ve makamından ayrıldım”dedi.

“Yetkililerden Yardımİstiyorum”

Alacağını tahsil edemeyen Baydar Vali Yardımcısı Bayhan’ınkendinisi daha sonra birkaç kez daha aradığını ancak kendisinin bu aramalarayanıt vermediğini anlattı. Baydar “Ben ilimizde ekmeğimi zor şartlar altındakazanıyorum. Hiç kimseden çekincem yok. Alacaklı olduğum kişinin borcunu ödemekyerine Vali Yardımcısı ile iş birliği yaparak beni alacağımdan vazgeçirmeyeçalışmasına ve ödeyeceğiz diyerek çeşitli ayak oyunları yapmaya başlamalarınaçok üzüldü. Bir vali yardımcısı makamını kullanarak tanıdığı bir kişininborcuna alacağına nasıl müdahil olur? Yetkililerden bu konuda yardımcı olmalarınıistiyorum” ifadelerini kullandı.

Yine Bir ValiYardımcısı yine bir Skandal 

Kentte yaşandığı iddia edilen bir diğer skandal ise bir süreönce Aksaray Devlet Hastanesinde Başhekim Yardımcılığı  görevini sürdürenFatih K’nin işe gelmemesi üzerine ortaya çıktı. İlginç skandalda Fatih K. ileVali Yardımcısı Gürkan Karaman arasında sert bir tartışma çıktığı, ValiYardımcısı Gürkan Karaman’ın alkollüyken Fatih K.’ye hakarette bulunduğu vetehdit ettiği, F.K’nin de karşılık vermesi üzerine Vali Yardımcısı GürkanKaraman’ın Başhekim Yardımcısı’nı gözaltına aldırdığı iddia edildi. 

Suç Örgütüne İmtiyazİstedi İddiası

Ayrıca Vali Yardımcısı Gürkan Karaman’ın geçtiğimiz haftaiçinde ilimizde bir kafede yaşanan silahla yarama kavgasından sonra izinliolmasına rağmen ‘Haklarında Suç Örgütü Kurma’ iddiasıyla devam eden davasıbulunan kişiler için kurumları arayarak, imtiyaz sağlanmasını istediği de iddiaedildi. Gürkan Karaman’ın başta hastane olmak üzere ilgili kamu kuruluşlarıyetkililerini arayarak bu şahıslara ayrıcalıklı davranılması konusunda emirleryağdırdığı  iddiası da gündeme getirildi. Haber: Armağan ŞEN- Ajans AHA


Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon