Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Makam Koltuğunu Keserek Birahaneye Verdiler

ReklamReklamReklam

Reklam

Makam Koltuğunu Keserek Birahaneye Verdiler
ReklamReklamReklam
  • 16.04.2019 / 16:08
  • 1416 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur


Dün Ajans AHA’da ve bugün Gerçek Haber Gazetesinde yayınladığımız “AKP’li Başkanın İlk İcraatı Atatürk’ü Kaldırmak Oldu” başlıklı haberin ardından CHP Aksaray İl Başkanı sessiz kalmayarak basın açıklamasında bulundu. 

CHP Aksaray İl Başkanı Koçak yaptığı açıklamada çarpıcı ve sert sözlere yer verdi. AKP’li Taşpınar Belediye Başkanı Metin Dağ’ın sadece Taşpınar çarşısında bulunan Atatürk bayrakları değil, belediye makam odası ve personel odalarındaki Atatürk resimli ve Atatürk’ ün sözleri bulunan yeni panolarda toplatıldığını iddia ederek şu ifadelere yer verdi; “AKP’li adayın Taşpınar Beldesinde seçimi kazandıktan sonraki ilk icraatı çarşı merkezinde ki aydınlatma direklerin de yıllardır Türk bayrağı ile birlikte takılı olan Atatürk bayraklarını söküp yerine belediye logolu bayraklar takmak olmuştur. Ayrıca belediye makam odası ve personel odalarındaki Atatürk resimli ve Atatürk’ ün sözleri bulunan yeni panolarda toplatılmıştır” dedi.

“Belediye Yetkisiz Kişiler Tarafından Açılmıştır”
Skandallar zincirinde yer alan AKP’li Taşpınar Belediye Başkanı Metin Dağ’ın daha mazbatasını bile almadan Belediye’nin yetkisiz kişilerce açıldığını ifade eden CHP Aksaray İl Başkanı Ramazan Koçak açıklamasını şu sözlerle sürdürdü; “ Yine seçim sonuçları kesinleşmeden, Seçim Kurulu seçim sonuçlarını onaylamadan, daha Mazbata alınmadan 2 Nisan günü mesai bitiminden sonra belediye binası yetkisiz kişiler tarafından açılmıştır. Belediye personeli olmayan, herhangi bir vasfı bulunmayan kişiler belediye araçlarını kullanmış, başkana ve personele talimatlar vermiştir.”

“Makam Koltuğu Kesilerek Birahaneye Verildi”
AKP’li Taşpınar Belediye Başkanı Metin Dağ’ın seçimi kazanmasının ardından bir önceki CHP’li Belediye Başkanı Cihan Yüksel’in kullandığı makam koltuğunun bıçaklanarak makamdan attığını ifade eden CHP Aksaray İl Başkanı Ramazan Koçak şu sözlere yer verdi; “Belediye makam odasındaki yeni alınan makam koltuğu binadan atılarak, bıçakla kesilerek yandaş birahane ye kullanması için verilmiştir. Çalışan personele günlük tuvalet temizleme nöbet çizelgesi hazırlanmıştır. Taşpınar’da olup bitenleri ibretle izlemekteyiz.  Öncelikle Belediye Başkanı olan Metin Dağ’a şunu hatırlatmak isterim. Savaş değil, seçim kazandınız. Belediye personeli Cihan Yüksel’in emir eri değil, köle değil her biri kamu çalışanıdır. Sizi hoşgörüye, sağduyuya ve hizmete davet ediyorum.”

“ATATÜRK’TEN Neden Rahatsızsınız?”
CHP Aksaray İl Başkanı Ramazan Koçak, AKP’li Taşpınar Belde Belediye Başkanı Metin Dağ’ın Atatürk bayraklarını, resimlerini kaldırmasına tepki göstererek şu ifadelere yer verdi; “ Ayrıca size ve sizin gibi düşünenler Atatürk’ün resminden, sözünden ve isminden neden rahatsız oluyorsunuz? Açık açık anlatında milletimiz duysun ve ona göre tercihini yapsın. Her ne kadar siz kabul etmeseniz de UNESCO’nun Birleşmiş Milletler Bilim ve Kültür Örgütü’nün 152 ülkesinin oybirliği ile yapmış olduğu ATATÜRK tanımlaması şöyledir;  Mustafa Kemal ATATÜRK, Uluslarası anlayış, işbirliği, barış yolunda çaba göstermiş üstün kişi, olağanüstü devrimler gerçekleştirmiş bir inkılapçı, sömürgecilik ve yayılmacılığa karşı savaşan ilk önder, insan hak ve hürriyetlerine saygılı, dünya barışının öncüsü, bütün yaşamı boyunca insanlar arasında renk, dil, din ırk ayrımı göstermeyen, eşi olmayan bir devlet adamı ve Türkiye Cumhuriyetinin kurucusudur. Tabelalardan ismini silseniz de, resimlerini kaldırsanız da, sözlerini yok saysanız da ATATÜRK’ü beyinlerimizden ve kalplerimizden asla silemeyeceksiniz. Bizler yeryüzünde var oldukça O bizim önderimiz, rehberimiz ve liderimiz olmaya devam edecektir ve Atamızın kurduğu Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” Haber: Armağan ŞEN – Ajans AHA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon