Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Kültürpark Kaderine Terk Edilmiş

Reklam Reklam

ReklamReklam

Reklam

Kültürpark Kaderine Terk Edilmiş
ReklamReklam Reklam Reklam

ReklamReklam
  • 18.10.2019 / 08:23
  • 512 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

Aksaray halkının üzerinden Milyonları kazanan kültür parkyönetiminin kanun kural tanımaz halleri ve görevlerini yerine getirmemesiesnafı ve vatandaşı canından bezdirme noktasına getirdi.

Reklam

 

1999-2004 Yılları arasında Dönemin Aksaray Belediyesindenihale ile 29 Yıllığına Kiralanan ve büyük bir adacığı yıllardır işleten Kültürpark yönetiminin vurdum duymaz tavırları nedeniyle sezonu istediği gibigeçiremeyen esnaflar hem işsizlikten, hem de kültürpark’ın adeta terk edilmişgörüntüsü nedeniyle yönetimden şikayetçi.

Reklam

 

Parsel ParselEylediler Kültürpark’ı

Adeta ‘Yandaşa parsel parsel verilen’ Kültürpark’tasıkandallar zinciri peş peşe geliyor. Halkın sağlığı yok sayılan Kültürpark’tavatandaşın para vermeden oturacağı bir alan olmazken, kültürpark yönetimi iseboşvermişlik ve umursamaz tavır içerisinde yer alması gerek işletmecileri vegerekse vatandaşların tepkisine neden oluyor. Rant kapısı haline gelenKültürpark’ta yer alan iddialara göre bazı ruhsatsız işletmelerinde olduğuyüksek sesle konuşulurken, hangi işletmelerin proje içerisinde yer alıpalmadığı da bilinmeyen bir başka konu.

Reklam

 

Kültürpark Kaderinemi Terk Edildi?

Yaz sezonu döneminde kültürpark içerisinde bulunan cafelerinyanı sıra küçük esnafın bulunduğu yerler, esnaflar tarafından temizlenirken,vatandaşların yaya olarak geçeceği alanlar ise Kültürpark yönetimi tarafındantemizlenmesi gerekirken, hiçbir temizlik yapılmaması aşikar. Kültürparksınırları içerisinde bulunan işletmelerin olmadığı ve vatandaşların yürüdüğüalanda daha önceleri alkol şişelerinin bulunması ise Kültürpark yönetiminintemizliği umursamaması yine Kültürpark içerisinde bulunan Hayvanat bahçesininadeta pislik yuvası olması Halk Sağlığını hiçe sayması vatandaşların tepkisineneden olan bir başka konu olarak dikkatlerden kaçmamıştı.

Reklam

 

Sonbahar mevsimi nedeniyle ağaçların yaprak dökmesi Kültürpark’tayaz mevsiminde olduğu gibi gibi Güz mevsiminde de hoş olmayan görüntülerinortaya çıkması vatandaşın tepkisine neden oluyor.

Reklam

 

Ajans AHA WhatsApp ihbar hattına şikayetlerini dile getirenvatandaşlar, vurdum duymaz Kültürpark yönetimini göreve davet ederek,Kültürpark’ın temizlenmesi için çağrıda bulundular.

Reklam

 

Dinçer Hâlâ BilgilendirmeYapmadı

Meclis başkanlığını yürüten Aksaray Belediye Başkanı EvrenDinçer, MHP'li Belediye Meclis üyesi Mehmet Yardımlı'nın Kültürpark ile ilgiliverdiği sözlü soru önergesi hakkında; “Ağustos ayında gerçekleşecek toplantıdabu konu hakkında bilgilendirme yapalım” demişti. Ağustos ayı olağan toplantısı1 Ağustos Perşembe günü meclis toplandı. Toplantı'da Kültürpark ile ilgili birtek kelime açıklanmazken, toplantıyı takip edenler ise; “Temmuz Ayındakonuşulanlar, Ağustos ayında unutuluyor” yorumlarını yaptılar.

Reklam

  

Aksaray BelediyeBaşkanı Dinçer’e Çağrıda Bulunuyoruz!!!

Kamuoyunu Aydınlatma adına ve sadece sorumlu gazetecilikgörevini üstlenen Ajans AHA ve Gerçek Haber Gazetesi olarak; Aksaray BelediyeBaşkanı Evren Dinçer’e çağrıda bulunarak, Bilgi Edinme Yasasında hakkında yeraldığı gibi; Kültürpark ile Aksaray Belediyesi arasında gerçekleşen sözleşmeyi görmekistiyoruz. Özel Haber: Armağan ŞEN –Ajans AHA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon