Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Köy Muhtarı Dahil 5 Kişi Tutuklandı

Reklam Reklam

ReklamReklam

Reklam

Köy Muhtarı Dahil 5 Kişi Tutuklandı
ReklamReklam Reklam Reklam

ReklamReklam
  • 21.06.2019 / 19:33
  • 1297 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

Geçtiğimiz günlerde Aksaray Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan silah ticareti operasyonunda tutuklama kararı çıktı.

Aksaray Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince uzun süredir yapılan planlı çalışmalar sonucunda şok operasyon gerçekleşti. 
Operasyon kapsamında yasa dışı “Silah Ticareti” yaptığı iddia edilen 10 şahsın evine şafakl operasyonu düzenlendi. Düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınan şahıslardan birisinin köy muhtarı olduğu öğrenildi.
Aksaray Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yaklaşık 5 ay süre ile yapılan planlı çalışmalarda, Aksaray merkez ve merkeze bağlı köylerde bulunan şahısların yasa dışı yollarla “ Silah Ticareti “ gerçekleştirdikleri ve bu yolla ciddi oranda gelirler elde ettikleri yönünde elde edilen bilgiler ve deliller doğrultusunda saat:06.00’ da yüzlerce polisin katıldığı eş zamanlı olarak operasyon düzenlendi. Yapılan operasyonda Aksaray/Merkez’ de 2 şüpheli şahıs, Merkeze bağlı Macarlı Köyünde 2 şüpheli şahıs, Altınkaya Köyünde 2 şüpheli şahıs, Çolaknebi Köyünde 1 şüpheli şahıs, Topakkaya  Kasabasında 2 şüpheli şahıs ve Kayseri/Merkez’ de 1 şüpheli şahıs olmak üzere yasa dışı yollarla silah ticareti yaptıkları tespit edilen toplamda 10 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Sabahın erken saatlerinde yapılan operasyonla gözaltına alınan şahısların evlerinde arama yapıldı. Yapılan aramalar sonucunda 11 adet ruhsatsız tabanca, 2000 adet tabanca mermisi ve yüzlerce av tüfeği fişeği, çok sayıda şarjör, 2 adet ruhsatsız tüfek, 2 adet faturasız Kuru Sıkı tabir edilen tabanca ele geçirildi. Gözaltına alınan 10 şahıs Aksaray Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne götürülerek ifadeleri alınmaya başlanırken, gözaltına alınan şahısların emniyet ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi. 

Adliyeye çıkarılan şahıslardan A.K. (59),
R.K (42), F.G (32), R. D. Adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. 

Davut Yıldırım (55), Savaş Yıldırım (34), Şerafettin Bektaş (41), Emrah Coşgun  (48) ve Kemal Fidan (24) isimli şahıslar ise tutuklu yargılanmak üzere cezaevine gönderildi. Haber:Armağan ŞEN - Ajans AHA ve Gerçek Haber Gazetesi 

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon