Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Kılıçdaroğlu Siyasetçide Hesap Vermeli

Reklam Reklam

ReklamReklam

Reklam

Kılıçdaroğlu Siyasetçide Hesap Vermeli
ReklamReklam ReklamReklam
  • 15.01.2020 / 11:56
  • 1514 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

CHP Genel Başkanı ana Muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu Aksaray’ageldi. Bir otelde düzenlenen programın açılışı muhtarlar ile gerçekleştirildi.

Kahvaltıda muhtarlar ile biraraya gelen CHP Genel BaşkanıKılıçdaroğlu burada basın açıklamasında bulundu.

Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmada; Muhtarlara birlik çağrısındabulunarak; ““Genel Başkanımız  SayınKemal Kılıçdaroğlu, Aksaray’da Muhtarlar, Sivil Toplum Örgütü Başkanları,Kanaat Önderleri ve İşadamları ile toplantılar yapmak amacıyla ilimizi ziyaretedecektir.

Muhtarlık bütçesi oluşturulmalı. Nasıl belediye bütçesi varise muhtarlık bütçeside olmalı. Sonuçda muhtarlar da seçilerek gelenkişilerdir. Şimdi deniyor ki; kaynak nereden temin edilecek. Maddi durumuolmayan vatandaş muhtara geldiği zaman eli boş gitmez. Belediyelere verilenEmlak vergisinin %1 yada %2’sini verebilirsin muhtarlık bütçesi oluşur. Bu bütçededenetlenerek oluşturulabilir. Belediye Meclisinde mahalle hakkında çıkankarardan muhtarın bile haberi yok. Belediye Meclislerinde mahalle ile çıkartılankararda muhtarın katılma ve söz hakkı olmalı. Daha öncesine kadar muhtarlarınmaaşı yoktu. Bizler teklif ettik ve muhtarlarımıza maaş bağlandı. Sizler halkınoyları ile gelerek seçilen ve demokraside bu büyük bir güçtür. Sizlerkendinizin gücün farkına varmalısınız. Türkiye’de federasyon ile birlikteolmanız ve hareket etmeniz gerekmektedir” ifadesine yer verdi.

“Devlet PlanlıYönetilmeli”

Kılıçdaroğlu; “Yüzölçümü Konya’dan küçük olan Hollanda’danbugün biz Saman İthal ediyoruz. Bunun en büyük nedeni Planlamadankaynaklanmaktadır. Bizlerde planlama olmadığı için bir yıl pahalı olan diğeryıl ucuz olurken, diğer ürün pahalılaşıyor. Türkiye’de ‘Devlet PlanlamaTeşkilatı’ vardı. Ama bunu kapattılar. Hâl böyle olunca planlama olmadığı içinne yapacağımızı bilmeyen bir hâl alıyoruz. Devlette liyakat ve adalet olmalı.

Türkiye’de Anadol marka bir otomobilimiz vardı. Biz Anadol’uürettiğimizde Güney Kore’nin ürettiği arabası yoktu. Bugün ise milyonlarcaaraba üreten Güney Kore var, bizler ise yeni yeni araç üretmeye çalışıyoruz. Elinoğlucep telefonu yapıyor. 1 çanta telefon gönderen daha fazla kazanıyor ise sanayive üretim buna göre planlanmalı” dedi.

“Suriye Yetmedi BirDe Libya Çıktı”

Kılıçdaroğlu; “Suriye’ye müdahaleye karşı çıktığım için enağır diller ile eleştirildim. Allah aşkına birisi desin ki; Suriye’de nefaydamız oldu? Bugün resmi rakamlara göre 6 Milyon 300 Bin Suriye’li var. Benimvatandaşım işsiz ve perişan halde.  Ortadoğucoğrafyasından aşırı bir şekilde göç alıyoruz. Esad ile anlaşma yapılarak benimsınırıma askerini koy ve bir terörist geçerse ben gerekeni yaparımdemeliyiz.  Libya konusunda da aynıfikirdeyim. Egemen güçler elini ateşe koymazken bugün Libya’ya bizi çekiyorlar.Orada Birleşmiş Milletler var. Otursunlar anlaştırsınlar. Suriye’de iç savaşbüyür ise Dışişleri Bakanının verdiği bilgiye göre Libya’dan da göç alırız.Suriye yetmedi bir de Libya çıktı” ifadesine yer verdi.

  

“Türkiye’ninKalkınması 4 Kurala Bağlıdır”

Kılıçdaroğlu; “Türkiye’nin Demokrasi ve Hukukun üstünlüğüile Din, Vijdan özgürlüğü olmalı. Türkiye’nin her alanda üretmesi gerek. Güçlübir Sosyal Devlet ile kimsenin aç kalmadığı bir ülke ile hiçbir çocuğun açolarak yatağa giren çocuğun olmadığı bir Türkiye ve bunu sürdürebilirlikolmalı. Bütün bunlara inanan bir siyasetçi ile liyakat sahibi ehil kişilerinişlerin başına gelmeli. Dünyada gelişmenin yeni bir tanımı; “Küçük ayrıntılardaiş bölümüne giden devlet gelişmiş demektir” anlamına gelir” şeklinde konuştu.

 

“Her Mesleğin Kuralıve Âhlakı Var iken Türkiye’de Siyasetin Ahlaki Kuralı Yoktur”

Kılıçdaroğlu; “Her alanın ahlâki kuralları vardır. Esnafın AhiEvran, Avukatın meslek yemini ve kuralı varken, siyasetin ahlaki kuralı yoktur.Siyasetçi de ahlâklı ve kurallı olmalı. Ve siyasetçilerde hesap vermelidir. Temizsiyaset olduktan sonra çözülmeyecek bir durum yok” dedi. Haber: Armağan ŞEN - Ajans AHA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon