Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Kaşlı Duyurdu, Aydoğdu Takipçisi Oldu

ReklamReklamReklam

Reklam

Kaşlı Duyurdu, Aydoğdu Takipçisi Oldu
ReklamReklamReklam
  • 23.05.2019 / 16:04
  • 990 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur


Geçtiğimiz hafta Aksaray için stat sıkıntısını dile getiren MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı’nın çağrısına, AKP Milletvekili Cengiz Aydoğdu stat için görüşmeler yaptı.
 3. Lig'e çıkan Aksaray Belediyespor’a destek olmak ve şehre yeni spor kazanımları elde etmek amacı ile Gençlik ve Spor Bakanı  Dr. Mehmet Kasapoğlu ile makamında görüşen AK Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, mevcut stadın  iyileştirilmesi, ikinci bir tribünün yanı sıra 500 kişilik yeni bir kapalı spor salonu ile yapımı başlatılan ancak su basmanı seviyesinde bekleyen Spor Fabrikası İnşaatının da yeniden başlatılacağı müjdesini verdi. Aydoğdu’nun 2. müjdesi de Özel İdare Yurdu'nun KYK'ya Kız Yurdu olarak verileceği oldu.
Aksaray’da yayın yapan yerel gazetelerin 3. Lige çıkan Aksaray Belediyespor’a destek konusunda siyasilere eyleme geçmeleri çağrısı AK Parti Milletvekili Cengiz Aydoğdu’dan da karşılık buldu. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu ile görüşen Aksaray Milletvekili Aydoğdu’nun bakanlıktan bazı konularda müjdeli haberlerle ayrıldığı bilgisine ulaşıldı.
Edinilen bilgide Aksaray’ın spor gereksinimleri için Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu ile görüşen Ak Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Bakan Kasapoğlu’ndan Aksaray için yeni bir stat istedi. Ancak Bakan Kasapoğlu’nun, mevcut ekonomik koşullar nedeniyle en az 2 ya da 3 yıl yeni stad yapılma olasılığı olmadığı cevabı üzerine Aydoğdu’nun bakandan ısrarlı istekleri karşılık buldu ve mevcut stadın iyileştirilmesi için hemen gerekenlerin yapacağı sözü alındı. Mevcut stad en işlevsel şekilde iyileştirilecek. Bunu yanı sıra mevcut stada 2. Bir tribün yapılacak. Stadyumun iyileştirilmesinin yanı sıra Milletvekili Aydoğdu Bakan Kasapoğlu’ndan 500 kişilik yeni bir kapalı spor salonu sözü daha aldı. Kapalı spor salonunun yanı sıra Spor Fabrikası olarak başlatılan ancak ödeneksizlik nedeniyle su basmanı seviyesinde bekleyen inşaatın yapımına da tekrar başlanacak. AK Parti Milletvekili Cengiz Aydoğdu’nun son müjdesi ise uzun süredir tartışılan İl Özel İdaresi Öğrenci Yurdu ile ilgili gelişme oldu. Vekil Aydoğdu Özel İdare Yurdu’nun KYK'ya Kız Yurdu olarak verilme görüşmelerinin tamamlandığını, önümüzdeki yıldan itibaren öğrenci alımına başlayacağını söyledi. Haber: Armağan ŞEN – Ajans AHA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon