Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Kalbini Ve Çocuğunu Seven Tantuni’den Uzak Dursun!!!

Reklam Reklam

ReklamReklam

Reklam

Kalbini Ve Çocuğunu Seven Tantuni’den Uzak Dursun!!!
ReklamReklam ReklamReklam
  • 04.07.2019 / 18:01
  • 1445 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur


Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte aşırı sıcaklar nedeniyle sağlık uzmanları tantuni gibi bol yağlı yiyeceklerden uzak durulmasının altını çizerken; “Özellikle tantuni içerisinde bulunan yağların kalp ve damar hastalıkları ile kolestrolü tetiklediğini” ifade ettiler.

Aşırı sıcaklarda aşırı yağlı yiyeceklerden uzak durulması Kalp-Damar sağlığı ve kolestrol riskinin %50 daha az risk taşıdığını ifade eden sağlık uzmanları; “Özellikle frençayzing firmalar tarafından yapılan tantunilerin bekleme yaptığı için Kalp-Damar hastalıkları ile kolestrol riskini%40’lara kadar daha fazla tetiklemektedir. Özellikle aşırı sıcakların yaşandığı bu aylarda vatandaşlarımız Tantuni’den uzak durmalı” ifadesine yer verdiler.

Tavuk Döner Yesinler,Tantuni’den Uzak Dursunlar!!!

Yaz sıcaklarında vücudun aşırı yağ alması ani kalp krizlerinede neden olabileceğinin altını çizen uzmanlar; “Tantuni ile Tavuk Döner arasında bir kıyaslama yapılır ise vatandaşların yağ oranı ve kalori değeri düşük olan tavuk döneri tercih etmeleri sağlık açısından önemlidir. Yaz aylarında beslenmede en çok dikkat edilecek noktalarda kalori ve yağ oranı düşük besinler tüketilebilir. Yaz sıcaklarında Tantuni’nin en son tüketilmesi gereken besin maddesidir. Kokoreç, Tavuk Döner, Et Döner, Adana kebap gibi ızgara ve fast food olarak gruplandırıldığında tavuk döner bile tantuni’nin yanında ölümcül ve hastalık riski arasında masum kalabilir” ifadesine yer verdiler.

Çocuklarda Obezite’yiTetikler

Dünya Sağlık Örgütü’nün özellikle günümüzde obezite hastalığının çocuklara kadar ulaşmasında altı çizilirken Türkiye Obezite hastalığında risk grupları arasında yer aldığını ifade eden uzmanlar;“Ebeveynler çocuklar üzerinde obezite konusunda daha çok dikkat etmeliler. Tantuni’de bulunan aşırı yağ oranı çocuklarda kemik gelişimini yavaşlatırken, obezite,erken yaşta kolestrol, kalp-damar hastalıklarını tetiklemektedir. Bu nedenle sağlıklı bireyler yetiştirmeyi hedefleyen aileler bu konuda çocuklarını hamburger gibi fast food ürünlerinin yanı sıra tantuni’den de sıcak aylarda uzak tutmalılar” uyarılarında bulundular. Özel Haber: Armağan ŞEN – Ajans AHA


Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon