Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Kadere Bak Kimler Kimlerle Beraber

Reklam Reklam

ReklamReklam

Reklam

Kadere Bak Kimler Kimlerle Beraber
ReklamReklam Reklam Reklam

ReklamReklam
  • 18.10.2019 / 09:40
  • 1879 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

Kurban Bayramı öncesinde Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi yeni yerine taşınırken 10 milyonluk malzeme vurgunu iddiası ile hastane müdürü Metin Güzel ve 5 personel gözaltına alınmıştı.

Reklam

 

2018 yılında Zafer Mahallesi´nde bulunan  eski binasından, Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi´nin yeni binasına taşınması sırasında aralarında diyaliz makineleri de olan 10 milyon TL değerindeki malzemeyi çalıp, sattıkları iddiasıyla hastane müdürü 5 personel gözaltına alınmıştı.

Reklam

 

Taşınma sırasında kaybolan eşyalar arasında klima, hasta yatağı, güç kaynağı, kurşun levha, bakır kablo, kalorifer tesisatı ve diyaliz makinelerinin olduğu öğrenildi. Kaybolan malzemeleri fark eden Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetimi, Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu.Başlatılan soruşturma kapsamında Asayiş Şube Müdürlüğü’nün 3 ay süren teknik ve fiziki takibi ile başarılı çalışmalarının ardından operasyon için düğmeye basılmış ve kayıp eşyaları çalıp sattıkları iddiasıyla hastane müdürü Metin Güzel,  Acil Servis Sorumlusu Lütfi Alkış, personel şube müdürü Şahin Tüysüz, bilgi işlem personeli Nurullah Yeşildal, güvenlik amiri Ceyhan Yıldız ve güvenlik personeli Alparslan Eroğlu sabah saatlerinde yapılan operasyon ile gözaltına alınmıştı.

Reklam

 

Gözaltına alınan 6 şüpheli, suçlamaları kabul etmesede 6 kişi emniyet ifadelerinin ardından elleri kelepçeli olarak mahkemeye getirilmiş ve 6 Ağustos tarihinde gerçekleşen operasyon sonrasında mahkeme kararı; Hastane Müdürü Metin Güzel , Bilgi İşlem Sorumsulu Nurullah Yeşildal, Personel Müdürü Şahin Tüysüz, Acil Sorumlusu Lütfü Alkış ve Güvenlik Amiri Ceyhan Yıldız yurtdışı çıkış yasağı ile Adli Kontrol şartı ile serbest kalırken, Güvenlik Görevlisi Alpaslan Eroğlu tutuklu yargılanmak üzere cezaevine gönderilmişti.

Reklam

  

Hastane Müdürü ve Güvenlik Şefi Tutuklandı

6 Ağustos tarihinde tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edilen 6 şüpheliden sadece Güvenlik Görevlisi Alparslan Eroğlu tutuklanırken, 5 şüpheli adli kontrol şartı ile serbest kalmıştı. 22 Ağustos tarihinde ise Soruşturmayı sürdüren savcı’nın Hastane Müdürü Metin Güzel ve Güvenlik Şefi Ceyhan Yıldız'ın serbest kalmasına itiraz etmiş ve yeniden hakim karşısına çıkarılan Hastane Müdürü Metin Güzel ve Güvenlik Şefi Ceyhan Yıldız tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Böylelikle Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan "Hurda Operasyonunda" tutuklu sayısı 3'e yükselmişti.

Reklam

 

Bakanlık Karar Verdi Görevlerinden Alındılar

Kurban Bayramı öncesinde Asayiş Şube Müdürlüğünce yapılan operasyon sonucunda ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Müdürü Metin Güzel, Güvenlik Şefi Ceyhan Yıldız ile Güvenlik Görevlisi Alparslan Eroğlu Tutuklanırken, Personel Müdürü Şahin Tüysüz ile Acil Sorumlusu Lütfü Alkış yurt dışı çıkış yasağı ile Adli Kontrol şartı ile serbest kalmıştı.

Reklam

 

Sağlık Bakanlığı tarafından verilen karar da ise ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Müdürü Metin Güzel ile Personel Müdürü Şahin Tüysüz görevden alınmıştı.

Reklam

  

AKP İl Başkanı Yolsuzluktan Görevden Alınan Müdürü Başköşede Ağırladı

AKP Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy’un dün ziyaretçileri ise Sağlık-Sen Aksaray Şube Başkanı Rıfat Kaya ve yönetimi oldu. AKP İl Başkanlığı makamında Sağlık-Sen Aksaray Şube yönetimini ağırlayan AKP’li il başkanı Hüseyin Altınsoy Kurban Bayramı öncesi İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan Hastanede 10 Milyon Liralık Vurgun’u ortaya çıkarılan “Hurda Operasyonunda” gözaltına alınan denetimli olarak serbest kalan ve Sağlık Bakanlığınca da görevden uzaklaştırılan ve dönemin Personel Müdürü Şahin Tüysüz’ü başköşede ağırlayıp fotoğraf karesini sosyal medyada yayınlaması tepkilere neden oldu.

Reklam

 

Akıllara Yazgı ve Dinçer Geldi

Şuan görevde olan AKP’li Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’in Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı 590 Lira karşılığında Çocuk İstismarcısı Hasan Bölükbaş’ına reklam vermesini Ajans AHA olarak bunu dile getirmiştik. Mevcut Aksaray Belediyesi AKP’li Başkan Dinçer’in Çocuk İstismarcısı Hasan Bölükbaş’ına ödediği fatura öncesinde ise Çocuk İstismarcısı Hasan Bölükbaş’ını makamında ağırlayan dönemin AKP’li Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’yı geldi. Bir AKP’li Başkan Çocuk İstismarcısını makamında ağırlarken, diğer AKP’li Başkan ise Çocuk İstismarcısına reklam vermesi akıllarda birçok soru işaretini de getirdi.

Reklam

 

Daha AKP’li Belediye başkanlarının Çocuk İstismarcısı Hasan Bölükbaş’ına yaptıkları bu durumlar unutulmamışken, AKP Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy’un yolsuzluktan gözaltına alınıp, denetimli olarak serbest bırakılan Sağlık Bakanlığınca görevinden alınan Şahin Tüysüz’ü baş köşede ağırlaması ise birçok kişiyi hayretler içerisinde bıraktı. Özel Haber: Armağan ŞEN – Ajans AHA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon