Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

İtfaiye’nin Görevi Yandaş Basına Haber Atmak mı?

Reklam Reklam

ReklamReklam

Reklam

İtfaiye’nin Görevi Yandaş Basına Haber Atmak mı?
ReklamReklam ReklamReklam
  • 08.08.2019 / 19:05
  • 1418 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur


Aksaray Belediyesi itfaiye ekipleri gittikleri olayda olaya müdahale ederken, aynı zamanda fotoğraf ve video kaydı ile yandaş basına haber geçiyor.

Basın mensupları ile iletişim amaçlı Aksaray Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından kurulan WhatsApp grubu üzerinden, itfaiye ekipleri gittikleri olaylara müdahale ederken, bir yandan da fotoğraf ve video kaydı alarak bunu da o WhatsApp grubundan paylaşıyor. Aksaray Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından açılan WhatsApp grubunda yandaş medya yer alırken, Ajans AHA ve Gerçek Haber Gazetesinin yer almaması akıllarda soru işareti bıraktı.İtfaiye Basın adı verilen WhatsApp Grubunda Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’in Özel Kalem Müdürü Bahtiyar Bakar’da yer almakta.

Aksaray Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Suç İşliyor….

Basın mensupları ile iletişim amaçlı Aksaray Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından kurulan WhatsApp grubu üzerinden, ilimizde yaşanan olayların fotoğraf ve videoları paylaşılırken, yandaş basın mensupları da bu fotoğraf ve videoları ise zahmetsiz şekilde haber yapıyor. Aksaray Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından yapılan bu durum suç niteliğinde.

Çelik Ailesine Çağrıda Bulunuyoruz!!!

29 Haziran 2019 tarihinde Aksaray Merkez Büyük Bölcek 2406 sokak no 20 de ikamet eden yaşlı kadın Nazmiye Çelik’in ölümünün haberini yandaş medya çarşaf çarşaf yayınlarken, merhume Nazmiye Çelik’in fotoğraflarını ise Aksaray Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünde görevli ve İtfaiye Basın WhatsApp Grubu yöneticilerinden itfaiye eri İsmail Bülbül isimli görevlinin 0505 …….42 nolu telefondan paylaşım yaptığı belirlendi. Ajans AHA ve Gerçek Haber Gazetesi ise bu haberi yandaş medyadan bir gün sonra yayınladı.

Ajans AHA ve Gerçek Haber Gazetesi olarak merhume Nazmiye Çelik’in ailesine çağrıda bulunuyoruz. Aksaray Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünün yapmış olduğu bu paylaşım hukuk dışıdır. Aksaray Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünün görevi fotoğraf çekip basına servis etmek değildir. Merhume Nazmiye Çelik’in ailesinin hukuki mücadelelerinde Ajans AHA ve Gerçek Haber Gazetesi olarak yanlarında yer alacağımızın altını çizeriz.

Aksaray Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve görevli İsmail Bülbül isimli İtfaiye Eri amacını ve görevini aşarak basın mensupluğuna soyunmaktadırlar. Gerek Aksaray Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve gerekse görevli İsmail isimli Bülbül İtfaiye Erinin görevi fotoğraf çekip yandaş basına göndermek değil, gerekli görevlerini yerine getirmektir.

İtfaiye Eri İsmail Bülbül Çocuk İstismarcısı Bölükbaş’a da Sahip Çıkmıştı

Gerçek Haber Gazetesi ve Ajans AHA İmtiyaz Sahibi Armağan Şen tarafından 2 Mayıs 2019 tarihinde yapılan “Hâlâ Çocuk İstismarcısına Sahip Çıkıyorlar” başlıklı haberde İsmail Bülbül’ün, Çocuk İstismarcısı eski gazeteci Hasan Bölükbaş hakkında düşüncelerini de haber yapmıştı.

O haberde şu sözler yer almaktaydı; “Gerçek Haber Gazetesi ve Ajans AHA İmtiyaz Sahibi Armağan Şen Aksaray Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü WhatsApp basın grubu yetkilisi ve Aksaray Belediyesi İtfaiye Müdürü Ebubekir Dikmen’i aradı. İtfaiye Müdürü Dikmen ise grup amiri ile görüşeceğini ifade etti. Armağan Şen daha sonra Aksaray Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Grup Amiri İsmail Bülbül ile görüştüğünde ise; “Hasan Bölükbaş öyle bir şey yapmış ise cezasını çekmiştir. Gruptan çıkarmamız söz konusu değil. Kısa bir süreliğine alınmış olabilir. Ama şuan hâlâ habercidir” dedi. Armağan Şen’in durumda ısrarcı olmasının ardından; “Bizler kişilerin özel hayatı bizi ilgilendirmiyor.Eğer bu şahsın mahkeme kararını görürsem Hasan Bölükbaş’ı gruptan çıkartırım”dedi.”

“Hâlâ Çocuk İstismarcısına Sahip Çıkıyorlar” başlıklı haberimizin ardından gelen tepkiler sonucunda Aksaray Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü “İtfaiye Basın” adlı WhatsApp grubunda geri adım atarak Çocuk İstismarcısı eski gazeteci Hasan Bölükbaş’ını gruptan çıkarmak zorunda kaldı. Özel Haber: Armağan ŞEN – Ajans AHA


Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon