Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

İşte Kavurmacılar Çetesinin Suçları

Reklam Reklam

ReklamReklam

Reklam

İşte Kavurmacılar Çetesinin Suçları
ReklamReklam Reklam Reklam

ReklamReklam
  • 30.05.2019 / 20:11
  • 29862 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

Aksaray’daadam yaralamak, el bombası taşımak, ruhsatsız silah taşımak, suç örgütünübilerek kurmak ve isteyerek katılmak, gibi birçok olaydan yargılananKavurmacılar Suç Örgüt üyelerine cezalar kesildi.

Aksarayİl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube ekiplerince Aksaray genelinde Suç işlemek amacıile örgüt kurmak ve yönetmek, Haksız ekonomik kazanç sağlamak, Örgüt faaliyetiçerçevesinde cebir ve tehdit uygulamak, kesici delici aletlerle ve silahla adamyaralamak, ruhsatsız silah taşımak ve bulundurmak suç örgütüne bilerek veisteyerek yardım etmek ve üye olmak olaylarına karışan ve KAVURMACILAR Olarakbilinen daha önceki yıllarda birçok olaylara karışan ve haklarında ilgilibirimlerce defaten yasal işlem başlatılan organize suç grubuna yönelik yapılanistihbarı çalışmalar neticesinde KAVURMACILAR Olarak adlandırılan suç örgütününiçinde bulunduğu anlaşılan şahısların geçtiğimiz günlerde Aksaray Adliyesi 1.Ağır eza mahkemesinde karar duruşması yapıldı.

Mahkeme 5 Saat Sürdü

KavurmacılarSuç Örgütünün Karar duruşması Çarşamba günü Aksaray Adliyesi 1’inci Ağır CezaMahkesi’nde yapılırken, mahkeme yaklaşık 5 saat sürdü. 5 saat süren Mahkemesonucunda ise kararda örgüt üyelerine çok sayıda cezalar verildi. Aksaray’daKavurmacılar Suç örgütünün karar duruşmasına İsmail Korhan Kavurmacı, ŞahinKavurmacı, Yüksel Gül, Nihat Daylak, Sadi Kavurmacı, Yasin Harhar, Ünal Akbulut,Baykara Özcan, Fatih Duru, Ahmet Altunsoy, Furkan Altunsoy, Mehmet Babur, OsmanNuri Altunsoy, Mehmet Avcı, Bekir Öztop, İsmal Kavurmacı, Hüseyin Süvarici,Emrah Tanık, İdris Ateş, Birsen Sevim Ateş, Gökhan Kavurmacı ve Uğur Kavurmacıisimli şahıslar katılmazken, karar duruşmasında şahısların avukatları yer aldı.

Örgüt Lideri Şahin Kavurmacı

2009– 2013 yılları arasında birçok suça karıştıkları iddiası ile KOM Şube Müdürlüğüekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda 18 duruşma sonucunda karara bağlandı.Şahin Kavurmacı’nın başı çektiği Kavurmacılar Suç Örgütü 25 ayrı suçtanyargılandılar.

İşte Sanıkların Aldıkları Cezalar

Çarşambagünü Aksaray Adliyesi 1’inci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen 5 saat süren Kararduruşmasında sanıklara en az 8 yıl, en yüksek 70 Yıl ceza kesildi. Suç ÖrgütüLideri Şahin Kavurmacı 63 Yıl 2 Ay, Ünal Akbulut 70 Yıl 11 Ay, İsmail KorhanKavurmacı 62 Yıl 9 Ay, Sadi Kavurmacı 59 Yıl 7 Ay, Fatih Duru 41 Yıl 3 Ay,Mehmet Babur 15 yıl, Emrah Tanık 15 Yıl, Sami Ülgen 15 Yıl, Osman Nuri Altunsoy15 Yıl, Gökhan Kavurmacı 13 yıl,  YasinHarhar 13 Yıl 2 Ay, Bekir Öztop 12 Yıl 6 Ay, Furkan Altunsoy 5 Yıl 14 ay, AhmetAltunsoy 3 Yıl 4 ay, Hasan Akbulut 3 Yıl 4 Ay, Derviş Alay 3 Yıl hapis cezasıalırken, birçok sanık ise para cezası ile cezalandırıldı. Öte yandan İdrisAteş, Birsen Sevim Ateş beraat etti.

En Yüksek Cezayı El BombasındanAldı

KavurmacılarSuç Örgütünde Çete Lideri Şahin Kavurmacı 62 Yıl 9 ay hapis alırken, Suç örgütüüyesi Ünal Akbulut’un 70 Yıl 11 Ay ceza almasının sebebi ise verilen karardaortaya çıktı. Örgüt üyesi Ünal Akbulut’un ise el bombası yakalattığı içincezasının yüksek olmasına neden oldu.

Sanıklar Kaçtı, Polis Didik DidikArıyor

Çarşambagünü öğleden sonra kararın açıklanmasının ardından sanıklar Karar sonucuaçıklanacağı duruşmaya katılmadı. Avukatların katıldığı dava sonucunda örgütüyelerine yıllarca hapis cezası yağarken, mahkeme sonunda avukatları sanıklarıbilgilendirdi. Sanıklar ise sanki ceza alacaklarını bilir gibi adreslerindenkaçtılar.

Polisekipleri gece ve sabah saatlerinde adreslere eş zamanlı operasyon düzenlese desanıklar adreslerinden kaçtığı için bulunamadı. Polis her yerde Çete LideriŞahin Kavurmacı başta olmak üzere sanıkları arama çalışmasına devam ediyor. Haber: Armağan ŞEN – Ajans AHA


Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon