Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Hemşirenin Doktorculuk Oyunu

ReklamReklamReklam

Reklam

Hemşirenin Doktorculuk Oyunu
ReklamReklamReklam
  • 24.05.2019 / 16:53
  • 3622 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur


Aksaray Merkez Fatih mahallesinde geçtiğimiz günlerde yaşanan olayda sağlık skandalı gün yüzüne çıktı.
Olay 22 Mayıs gece saat 00:00 ile 04:00 arasında meydana geldi. Aksaray Merkez Fatih Mahallesinde bulunan Muzaffer Çakır Semt Polikliniğinde meydana geldi. İddialara göre o gece nöbetçi doktor Kardelen Yağmur Akkaş isimli doktor saat 00:00’da uyumak için doktor odasına giderken, o gece nöbetçi hemşire Fadime Akdağ ise doktor yerine geçerk poliklinikte hasta muayene etti.

Doktorculuk Oynayan Hemşire Akdağ Reçete Yazmadı…
Gece saat 00:00 ile 04:00 arasında doktor Akkaş’ın yerine geçerek doktorluk görevi üstlenen hemşire Fadime Akdağ 4 saat içerisinde 10 hastayı muayene etti. 10 hastayı muayene eden hemşire Akdağ, hastalara reçete yazmazken, iğne ve poliklinikte bulunan numunelik haplar verdiği iddialar arasında. Hemşire Fadime Akdağ, hatta bir hastaya bağımlılık yapma ihtimali yüksek olan iğne de vurdu. Muayeneye gelen hastalara reçete yazmayan Hemşire Fadime Akdağ, ilaç tedavisi uygulayarak hastaları gönderdi.

“Fadime Hemşire Bakacak, Beni Uyandırmayın”
00:00 ile 04:00 arasında Muzaffer Çakır Semt Polikliniğine muayeneye gelen hastalara giriş işlemi yapıldıktan sonra, görevlilet uyuyan doktor Kardelen Yağmur Akkaş’ı; hasta geldiği için uyandırmak istediklerinde ise Doktor Akkaş görevlilere; “Hastalara Fadime Hemşire Bakacak beni uyandırmayın” diyerek görevlileri başından saldı. Görevlileri başından salan doktor Kardelen Yağmur Akkaş uykusuna kaldığı yerden devam ederek saat 04:00’e kadar odasından çıkmazken, bu süre zarfında gelen 10 hastaya Hemşire Fadime Akdağ doktorluk yaptı.

“Hiçbir Hastaya Ben Doktor’um” Demedi
22 Mayıs gecesi doktor Akkaş’ın yerine doktorluk yapan hemşire Fadime Akdağ ise muayeneye gelen hastalara “Ben Doktorum” demediği öğrenilirken, doktor gibi muayene etti. Hatta birçok hastaya serum yapan hemşire Akdağ, iğne ve ilaç tedavisi de uygulayarak hastaları gönderdi.

Görevli Başhekime Mesaj Attı
Aksaray Merkez Fatih Mahallesinde bulunan Muzaffer Çakır Semt Polikliniğinde meydana gelen sağlık skandalı sonrasında bir görevli durumu başhekime mesaj atarak iletti. Başhekim soruşturma başlattığı iddia edilirken, soruşturmanın ise bilinmeyen bir nedenden dolayı geri çekildiği iddialar arasında. İddialara göre başhekimin başlattığı soruşturmanın siyasi baskılar sonucunda geri çektiği düşünülmekte.

Eşi Bir Hasta Yakını İle Görüştü
Hemşire Fadime Akdağ’ın doktor olmadığını öğrenen bir hasta yakını ise İl Sağlık Müdürlüğüne durumu şikayet etti. Hemşire Akdağ’ın şikayet edildiğini öğrenmesi üzerine iddialara göre hemşire Akdağ’ın eşi olduğu iddia edilen bir şahıs şikayetçi olan hasta yakınına ulaşarak şikeyeti geri çekmesini istedi. Hasta yakını ise şikayetini geri aldı.

Soruyoruz!!!
Sorumlu Gazetecilik görevini üstlenen Ajans AHA ve Gerçek Haber Gazetesi olarak kamuoyunu aydınlatma adına yetkililerin cevap vermesi üzerine soruyoruz;
1- 22 Mayıs gece 00:00 ile 04:00 arasında Aksaray Merkez Fatih Mahallesinde bulunan Muzaffer Çakır Semt Polikliniğinde bu olay yaşandı mı?
2- Bu olay hakkında İl Sağlık Müdürlüğünün bilgisi var mı?
3- Olay sonrasında Doktor Kardelen Yağmur Akkaş ile Hemşire Fadime Akdağ hakkında ne gibi işlem yapıldı?
4- Doktor sistemine hemşire girebiliyor mu?
5- Yasal olarak Doktor Kardelen Yağmur Akkaş ile Hemşire Fadime Akdağ hakkında işlem başlatılacak mı?
6- Soruşturma başlattığı iddia edilen başhekim soruşturmayı neden geri çekti?
7- Başhekimin soruşturmayı geri çekmesinin altında yatan Siyasi Baskı gerçeği mi? Özel Haber: Armağan ŞEN – Ajans AHA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon