Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Hayaldi Gerçek Oluyor

Reklam Reklam

ReklamReklam

Reklam

Hayaldi Gerçek Oluyor
ReklamReklam Reklam Reklam

ReklamReklam
  • 07.09.2019 / 15:26
  • 1669 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

Reklam

 

Aksaray Ticaret Borsası ve Türk Hava Kurumu Aksaray ŞubeBaşkanı Hamit Özkök’ün girişimleri sonucunda 75. Yüzyıl Havalimanı Uçuş Okuluve Havalimanı olarak hizmet verecek.

Reklam

 

Türk Hava Kurumu Rektörü Prof. Dr. Erman Akbulut’untalimatları ile Aksaray’a gelen Türk Hava Kurumu Yapı İşleri Teknik MüdürüŞenol Bayır ve Türk Hava Kurumu Üniversitesi Pilotu Mehmet Tuncay mevcuthavalimanında ve pistinde incelemelerde bulunarak, buranın uçuş okulu vehavalimanı olarak kullanılmasında herhangi bir sakıncanın olmadığını belirtti.

Reklam

 

Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök ise “AksarayTicaret Borsası ve THK Aksaray Şubesi Başkanı olarak Ankara ziyaretlerimizdeTürk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erman Akbulut’a talebimiziilettiğimizde mevcut havalimanımızda ne yapabiliriz? Dediğimizde “Türk HavaKurumu Üniversitesi ekibimizi yönlendiririz ve hemen düğmeye basarız” demişti.Bu gün Aksaray Milletvekilimiz Cengiz Aydoğdu’nun Himayelerinde sahadaincelemede bulunduk. İnşallah olumlu sonuçlarımız ile birlikte en kısa zamandaUçuş Okulu ile başlayacak olan ve Havalimanı projemiz Aksaray’ımıza hayırlıolsun. Buraya kadar gelerek incelemede bulunan Türk Hava Kurumu Yapı İşleriTeknik Müdürü Şenol Bayır ve Türk Hava Kurumu Üniversitesi Pilotu Mehmet Tuncaybeyefendiye çok teşekkür ediyor saygılar sunuyorum” dedi.

Reklam

 

Türk Hava Kurumu Yapı İşleri Teknik Müdürü Şenol Bayır”Buraya Sayın Rektör Hocam Prof. Dr. Erman Akbulut’un talimatları doğrultusundageldik. Öncelikle sayın vekilimize ve sayın başkanıma misafirperverliklerindendolayı çok teşekkür ederim. Mevcut pisti Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü veAYSO dokümanları ışığında inceledik. Uçulabilirligi konusunda Türk Hava KurumuÜniversitesi Pilotu Mehmet Tuncay hocamla görüş birliğine vardık. Buradagerekli yatırımların yapılması durumunda genel havacılık ve eğitim uçuşları vesonrasında ticari uçuşların yapılabileceği konusunda kanaatimiz tamdır.Aksaray’ımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi. 

Reklam

 

Haber:Armağan ŞEN – Ajans AHA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon