Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Hastanede Skandal

ReklamReklamReklam

Reklam

Hastanede Skandal
ReklamReklamReklam
  • 06.05.2019 / 22:06
  • 1857 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşanan sıkıntılara bir de "Doğum Skandalı" yaşandı. 


Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde doğum doktorunun bulunmadığı öğrenildi. Hastanede doğum doktoru olmadığından doğum yapılmaması nedeniyle, doğum hastaları Aksaray'da bulunan özel hastanelerde doğum yapması için yönlendirildi. Özel hastanelerde yapılan doğumların faturalarını da Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinin ödendiği ortaya çıktı. 

Kasım ayında da yine ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde doğum yapılmadığına Ajans AHA ekibi ulaşmıştı. Kasım ayında yaşanan bu olayda ise o dönemde Ajans AHA ekibinin ulaştığı bu skandal haberin detayında ise Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından doğum hastaları ilimizde bulunan özel hastanelere aktarımı eşit şekilde yapması gerekirken iddialara göre bir özel hastaneye daha çok hasta gönderildiği iddia edildi. 

İl Sağlık Müdürü Kılıçaslan Algı Operasyonu Yapmıştı 

Seçimlere 2 gün kala İl Sağlık Müdürü Cengizhan Kılıçaslan kendisine ait sosyal medya Facebook hesabından algı operasyonu yapmıştı. İşte seçimlere 2 gün kala İl Sağlık Müdürü Cengizhan Kılıçaslan'ın o açıklaması;


İl Sağlık Müdürü Cengizhan Kılıçaslan’ındün sosyal medyada paylaştığı açıklama şu şekilde; “Son bir yılda Acil SağlıkHizmetleri olarak;-9 yeni ambulans, 1 yeni umke aracı filomuza kattık. 270 olan çalışan sayımızı 330 çıkardık. 17 olan istasyon sayımızı 19’a çıkardık. Entegreistasyonlarımızı A sınıfı yaptık. Toki (cumhuriyet mah) sıfır istasyon açtık. Merkezçerdiğin mah. Yeni istasyon açtık. Coğlaki mahallesine 112 istasyon temeliattık. Eğitim malzemelerimizi ve maketlerimizi yeniledik. 8-9-10 Nisanda KonyaKaramandan gelen katılımcılarla Öğretmen evinde eğitim programı yapıyoruz.UMKE’de 33 kişiden 42 ye çıktık. UMKE malzemeleri yeniledik. 24-25-26 Nisandadiğer illerin katılımı ile bölgesel UMKE kampı yapıyoruz. Emeği geçenBüyüklerimize Teşekkür ederiz.”

Soruyoruz!!!

Kamuoyunu aydınlatma adına sorumlu gazetecilik görevini üstlenen AJANS AHA olarak Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetimine ve İl Sağlık Müdürü Cengizhan Kılıçaslan'a soruyoruz... 1- Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde doğum yapılıyor mu? 2- Hangi Özel Hastanelere, toplamda kaç adet hasta gönderildi? 
3- Özelde doğum yapan vatandaşların faturaları Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından ödenirken, toplam kaç kişi için toplam ne kadar ödeme yapıldı? 
4- Büyük umutlar ile açılan hastanede Kadın Doğum Doktorları neden yok? 
5- Oysa 31 Mart Yerel seçimlere 2 gün kala yaptığınız açıklama da "270 olan çalışan sayısı 330'a çıkardığınızı duyurmuştunuz" Şuan hastanede hangi branşta kaç kişi çalışıyor? 

Özel Haber: Armağan ŞEN - Ajans AHA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon