Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Hamidiye Mahallesi Muhtarı Singin’den Yardım Çağrısı

Reklam Reklam

ReklamReklam

Reklam

Hamidiye Mahallesi Muhtarı Singin’den Yardım Çağrısı
ReklamReklam ReklamReklam
  • 25.01.2020 / 01:54
  • 962 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

Merkez üssü Elazığ Sivrice olan 6,8 büyüklüğünde saat 20:55:15 sularında meydana gelen deprem Aksaray'da da hissedildi.


Merkezi Elazığ Sivrice olan 6,8 büyüklüğünde yaşanan deprem nedeniyle Aksaray'da da özellikle büyük katlı binalar başta olmak üzere TOKİ bölgesinde de hissedildi. 
Rasathane Deprem Merkezinden alınan bilgilere göre deprem 20:55:15 6,8 büyüklüğü olarak ölçüldü.  Elazığ'da yaşanan 6,8 büyüklük depremde Elazığ, Malatya ve çevre il ilçelerde ve köylerde hissedildi. Binlerce binanın alt üst olduğu depremde çok sayıda ölü ve yaralı olması bekleniyor.


Yaşanan deprem sonrasında Aksaray Afad koordinasyonu harekete geçti. Yapılan ilk acil toplantı sonrasında Elazığ'a gönderilmek üzere 2 Umke aracı, 3 ambulans, AFAD araçları ile yaklaşık 25 kişilik ekip ilk olarak yola çıkarken, ilerleyen saatlerde ise 50 kişilik ekibinde yola çıkması bekleniyor. 
01:55 sularında belirlemelere göre depremde Elazığ ve Malatya’da 2’si kalp krizi olmak üzere toplam 18 kişi hayatını kaybederken Elazığ’da 405 vatandaşımız yaralanmış ve hastaneye kaldırılırken, Malatya’da 148 kişi yaralandı.


Muhtar Singin’den Çağrı
Aksaray Hamidiye Mahallesi Muhtarı Şaduman Singin ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Elazığ'a battaniye göndereceğiz, elinde bulunan, fazlası olan, yeni alıp vermek isteyenler lütfen irtibata geçsin” ifadelerine yer verdi. Haber: Armağan ŞEN - Ajans AHA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon