Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Gıda Teröristleri İfşa Edildi Aksaray'da 4 Firma Yer Aldı

Reklam Reklam

ReklamReklam

Reklam

Gıda Teröristleri İfşa Edildi Aksaray'da 4 Firma Yer Aldı
ReklamReklam Reklam Reklam

ReklamReklam
  • 19.10.2019 / 15:16
  • 1834 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın yaptığı kontroller sonrasısattığı gıda ürünlerinde tağşiş ve taklit yapıldığı kesinleşen firmalaraçıklandı. Firmalar bakanlık tarafından ifşa edildi.

Reklam

 

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan son tahlillerde618 firmanın 1211 parti üründe taklit ya da tağşiş yaptığı tespit edildi.İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere bir çok şehirdeki denetimlerde rastlananhileler tek tek açıklandı. Sahtecilik yapılan ürünlerin, 130’u İstanbul’da,73’ü Ankara’da, 123’ü İzmir’de, 101’i Adana’da, 56’sı Diyarbakır’da ve 65’iBursa’da bulunurken Aksaray’da ise 4 firmada 14 ürün tespit edildi.

Reklam

 

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan kontroller veifşa edilen ürünler sonucunda Aksaray’da 4 firmadan tespit edilen 14 ürüniçinde peynir, yağ, adana kebap ve çağ kebabı içerisinde tespit edildi.

Reklam

  

İşte Aksaray’da Tespit Edilen ve İfşaEdilen Ürünler

Geçtiğimiz hafta Tarım ve Orman Bakanlığı'nın yaptığıkontroller sonrasında açıkladıkları isim ve ürün listesi içerisinde Aksaray’dayer alan firmalar ve ürünler ise şu şekilde yayınlandı.

Reklam

 

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın yayınladığı Bitkisel yağ veMargarin Faaliyet gösterilen listede;

Aksaray’da faaliyet gösteren Modplast Limited Şirketi’ninürettiği Trakya İncisi markalı Ayçiçek yağında Ayçiçek Yağından başka tohumyağların bulunduğu tespit edildi.

Reklam

 

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın yayınladığı Et ve EtÜrünlerinde Faaliyet gösterilen listede;

Aksaray’da faaliyet gösteren Bolu Et Mangal Restauranttasatılan Adana Kebap ürünün de ise kanatlı hayvan eti tespit edildi.

Aksaray’da faaliyet gösteren Hatay Sofrası Restauranttasatılan Oltu Çağ Kebabında kanatlı hayvan eti tespit edildi.

Reklam

 

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın yayınladığı Süt ve SütÜrünlerinde Faaliyet gösterilen listede;

Aksaray’ın Ortaköy ilçesinde faaliyet gösteren Eray Süt YemNakliye ve Kömür Limited Şirket Ortaklığı firmasında satılan Samet Yaylasımarkalı yağlı tulum peyniri ve tulum peynirinde Bitkisel yağ kullanımı, Sütyağı haricinde yağ kullanıldığı ve Nişasta, Süt yağı haricinde yağ kullanımıtespiti ile listede 10 ayrı bölümde yer aldı.

Reklam

 

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Ülkemizde gıda güvenilirliğinin sağlanması, gıdalarda taklitve tağşişin önlenmesi, kişilerin sağlığının ve tüketici menfaatlerininkorunması ile sektörde haksız rekabetin engellenmesi amacıyla gıda ve gıda iletemas eden madde ve malzemelerin üretim, işleme ve dağıtımının tüm aşamalarındaresmi kontrol faaliyetleri Bakanlık olarak büyük bir titizlikleyürütülmektedir. 

İşte Taklit ve Tağşiş Gıda Satanların Tam Listesi 

www.tarimorman.gov.tr/Lists/Duyuru/Attachments/1071/Kamuoyu_Duyuru_Listesi.pdf


Haber: Armağan ŞEN - Ajans  AHA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon