Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Filistin Sever STK'lar

Reklam Reklam

ReklamReklam

Reklam

Filistin Sever STK'lar
ReklamReklam Reklam Reklam

ReklamReklam
  • 16.10.2019 / 20:09
  • 591 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

İsrail tarafından Filistin'e uygulanan olaylar sonrasında hiç vakit kaybetmeden Filistin'e destek için Aksaray'da açıklamalarda bulunan sözüm ona STK Platformu sessizliğini koruyor.


Reklam

 

İsrail'in, Filistin'e uygulamaların ardından iktidara şirin gözükmek için fırsat kaçırmadan Aksaray'da açıklamalar yapan, hatta yardım toplayan başta İHH, Müsiad, Ensar Vakfı gibi büyüklü küçüklü hatta çoğu Aksaray'da bile bulunmayan dernek, vakıf gibi Sivil Toplum Kuruluşlarının oluşturduğu sözde Aksaray STK Platformu, Türk Ordusunun Suriye bölgesinde güvenlik alan oluşturmak için yaptığı Barış Pınarı Harekatını 'Kınama' cesaretinde bulunan Filistin, Suudi Arabistan gibi sözüm ona devletler hakkında bir tek tepki açıklama yapmamaları akıllara birçok soru işaretini de beraberinde getirdi.

Reklam

 

Sözde Aksaray STK Platformu iktidara şirin gözükmek amaçlı defalarca Filistin'i savunurcasına açıklamalarda bulunarak zaman zaman ise yardımlar toplanarak Filistin'e gönderildiği geçtiğimiz yıllarda yapılan haberler ile kamuoyu tarafından bilinmekte.

Reklam

 

Her defasında Filistin'e yardım gönderen ve Filistin'i savunurcasına açıklama yapan Aksaray STK Platformu'nun Filistin'in 'Kınama' iddaalarına sessiz kalması birçok soru işaretini beraberinde getirirken, açıklama yapılıp yapılmayacağı ise merak konusu oldu.

Reklam

 

Türk Ordusu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı sonucunda Suriye'de güvenli Bölge oluşturmak için yaptığı Barış Pınarı Harekatı sonrasında Türkiye'nin bu Harekatı'nı 'Kınama' cesaretinde bulunan ülkeler arasında Filistin ve Suudi Arabistan gibi Müslüman ülkelerin olması tepkileri daha çok artırmıştı.

Reklam

 

Türkiye'den gelen tepkiler sonrasında çark eden Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'nı kınadıkları yönündeki iddiaları yalanladı. 

Maliki yaptığı yazılı açıklamada, "Filistin, Suriye'nin kuzey sınırında olanlara dair hiçbir açıklamada bulunmadı, bulunmayacak" ifadelerini kullandı.

Reklam

 

Türkiye'nin başlattığı Barış Pınarı Harekatı sonrasında 'Kınama' cesaretinde bulunan Filistin'in daha sonra çark ederek sessiz kalmasının ardından gözler Aksaray'da Filistin'den yana açıklamalarda bulunan ve hatta yardım toplayan başta İHH, Müsiad, Ensar Vakfı gibi küçüklü büyüklü dernek ve vakıfların oluşturduğu Aksaray STK Platformu, Barış Pınarı Harekatı'nda önce 'Kınama' sonra ise 'Sessiz Kalma' tarafını seçen Filistin hakkında 'Kınama' açıklaması yapılacak mı?

Reklam

 

Aksaray STK Platformu adı verilen 3-5 dernek ve vakfın bir araya gelerek oluşturduğu bu oluşum Filistin'e destek vermeye devam mı edecek? bu da merak edilen bir başka soru. Özel Haber: Armağan ŞEN - Ajans AHA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon