Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Erel TRT’ye Açık Çağrıda Bulundu

Reklam Reklam

ReklamReklam

Reklam

Erel TRT’ye Açık Çağrıda Bulundu
ReklamReklam Reklam Reklam

ReklamReklam
  • 19.10.2019 / 15:27
  • 542 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

“Aksaray’ımızın İl Olduğunu Türkiye’ye tanıtın” 
İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan EREL,  Aksaray’ın tanıtılması amacıyla TRT Genel Müdürü İbrahim EREN ‘e yazılı talepte bulundu. 

Reklam

 

Milletvekili Erel; “Aksarayımız İçin Ne Gerekiyorsa Yapmaya Hazırım”
Erel yapmış olduğu yazılı açıklamada; “Aksaray’ımızın yaşadığı sorunlara çare aramaya devam ediyoruz. Meclis kürsüsünden yapmış olduğum konuşmalarla, komisyon toplantılarında, vermiş olduğumuz yazılı soru önergeleriyle, araştırma önergeleriyle ve kanun teklifleriyle Aksaray’ın sesi olmaya çalışıyorum. 

Reklam

 

Milletvekili seçilmeden önce söz verdiğim gibi Aksaray’ımız için ne gerekiyorsa yapmaya hazırım.  Aksaray’ımızın il oluşunun üzerinden 30 yıl geçmesine rağmen hala hangi Aksaray? Niğde Aksaray mı? İstanbul Aksaray mı? şeklinde sorulara maruz kalmaktayız. Buda yurt içinde ve yurt dışında yaşayan Aksaraylıları son derece rahatsız etmektedir. Bu yüzden; Aksaray’ın il olduğunun tanıtımında  büyük katkısı olabileceğini düşünerek TRT Genel Müdürlüğü’ne hava durumu programlarında Aksaray’a sürekli yer verilmesini talep ettim.  Umuyorum ki Aksaraylılar adına ilettiğim bu talebimiz yerine gelir ve Aksaray sonuna kadar hak ettiği değeri bulur.” ifadelerini kullandı.  

Reklam

 

Milletvekili Erel’in TRT Genel Müdürü İbrahim Eren’e yazmış olduğu yazılı talep ise şu şekilde;
“1989 yılında il olan Aksaray’ın yeterli derecede tanıtımı maalesef yapılamamıştır. İl oluşunun üzerinden 30 yıl geçmesine rağmen Türkiye’nin bir çok yerinde Aksaray denildiğinde Konya-Aksaray mı? Niğde-Aksaray mı? İstanbul-Aksaray mı? sorularıyla muhatap olmak bizlerle birlikte, yurt içinde ve yurt dışında yaşayan 700 bini aşkın Aksaraylı hemşerimizi derinden üzmektedir. 

Reklam

 

TRT’nin en çok izlenen ve vatandaş tarafından da güven duyulan hava durumu programında “AKSARAY” ilimizin hava tahmininin sürekli yer alması Aksaray’ımızın il olduğunun Türkiye’ye tanıtılmasında çok büyük katkı sağlayacağı aşikardır. 

Reklam

 

Yukarıda kısaca izah ettiğim nedenler dikkate alınarak hava durumu programlarında Aksaray İlinin sürekli yer alması hususunu Aksaraylılar adına taktirlerinize sunuyorum.” 
Haber: Armağan ŞEN - Ajans AHA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon