Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Engellilerin Engelsiz Yaşamaları İçin Spora Davet

Reklam Reklam

ReklamReklam

Reklam

Engellilerin Engelsiz Yaşamaları İçin Spora Davet
ReklamReklam ReklamReklam
  • 10.01.2020 / 05:31
  • 429 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

68 Aksaray Görme Engelliler Spor Kulübü Derneği engelli vatandaşların engelsiz spor yapmaları için davette bulundu.
Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan 68 Aksaray Görme Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Ramazan Dağ; “Altı yıldır şehrimizi çeşitli ulusal şampiyonalarda temsil eden 68 Aksaray Görme Engelliler Spor Kulübümüz bu süre içerisinde sayısız madalya ve kupalar kazanarak günümüze kadar gelen kulüp bütün bu başarılarını bugüne gelene dek  olduğu gibi bundan sonra da kendi öz kaynaklarıyla ,yani kendi gençlerimizin emek ve mücadeleleriyle devam etmeyi planlamaktadır”dedi.


Açıklamasına devam eden Dağ şu ifadelere yer verdi; “Bu amaca ulaşmak için de kulübümüze yeni sporcu kardeşlerimizi kazandırma çabasındayız. Aksaray'da ya da ,ilçelerinde yaşayan spor yapabileceğini düşünen, görme engelli bireylere ulaşmak, onları hem Türk sporuna hem de sosyal etkinliklerle günlük yaşama dahil etmek , sosyal kültürel ve sportif kazanımlar elde etmelerine katkıda bulunmak istiyoruz. Görme engelli denilince toplum genelinde görme yetisini tamamen kaybeden bireyler gelmektedir .Halbuki  ülke genelinde görme engelli vatandaşların yüzde %75'i görme yetisini kısmen kaybeden yani az gören engelliler teşkil etmektedir. Kulübümüz total görme engelli gençlere sağladığı imkanları , az gören kardeşlerimize de bütün  gayretiyle seferber etmektedir.


Bütün bu süreçte hedef kitlemiz olan görme engelli gençlerimize ulaşmamızda engelsiz hemşehrilerimizin destekleri bizim için hayatı derecede öneme sahiptir.    Çevresinde görme engelli gençler bulunanlar bir şekilde onlara telkinlerde bulunarak o gençlerin hayatlarına dokunmaları, hem görme engelli bireye hem kulübümüze dolayısıyla  şehrimize büyük hizmetlerde bulunacaktır.


Son olarak engelli sporu yapan gençlerin başarılı olmaları ,hem öğrenim hayatında hem de kamu  kurumlarına kadro alım aşamalarında büyük önceliklere sahip oluyorlar. Özetle spor engelli gençlere yaşamları boyunca her açıdan yaşam kalitesini de sınırsız derecede artıracaktır. Engelli dostlarımızın +90 546 620 63 68 numaralı telefondan daha detaylı bilgi alabilirler.” Haber: Armağan ŞEN - Ajans AHA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon