Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Dikkat Bugün Sona Eriyor

Reklam Reklam

ReklamReklam

Reklam

Dikkat Bugün Sona Eriyor
ReklamReklam Reklam Reklam

ReklamReklam
  • 12.07.2019 / 03:34
  • 1736 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur


 Milli EğitimBakanlığı (MEB) tarafından 1 Haziran'da gerçekleştirilen merkezi sınavınsonuçları 24 Haziran'da açıklanmıştı. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) tercih veyerleştirme kılavuzuna göre 1 Temmuz'da başlatılan lise tercihleri yarın saat17.00'de sona erecek.

Milli Eğitim Bakanlığı, bu yıl ilk defa öğrencilerintercihlerinde rehberlik etmesi amacıyla yüzdelik dilimlerine göre tercih robotuhazırladı. Öğrenciler, bu robotu kullanarak istedikleri yüzdelik dilimaralıklarında hem il hem de ülke düzeyinde okul listelerini ve okullarla ilgilidetaylı bilgileri görebiliyor. Robotta okul türleri, il, ilçe ve 2018'e aityüzdelik dilimlerine göre arama yapılabiliyor. Ortaokulların müdürlükleri,öğrencinin elektronik ortamda onaylanan tercih bilgilerinin iki nüsha çıktısınıalıp veliye imzalatacak ve bir nüshasını okulda saklayıp diğer nüshasını veliyeverecek. Öğrenciler, ilk olarak yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullarekranından tercihte bulunabilecek. Yerel yerleştirmede tercihlerinden ilk 3okulu kayıt alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 okul tercihiyapabilecek. Tercihlerde, aynı okul türünden (Anadolu lisesi, Mesleki ve TeknikAnadolu lisesi, Anadolu imam hatip lisesi) en fazla 3 okul seçilebilecek. Yerelyerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işleminitamamlayan öğrenciler, istemeleri halinde merkezi sınavla öğrenci alan okullarekranından en fazla 5 okul; pansiyonlu okullar tercih ekranından da en fazla 5okul olmak üzere toplamda 15 okul tercihinde bulunabilecek. Yerleştirmesonuçları ise 22 Temmuz'da "http:

Reklam

www.meb.gov.trvehttps:

Reklam

eokul.meb.gov.tr" adreslerinden ilan edilecek. Haber: Armağan ŞEN – Ajans AHA


Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon