Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Çocuk İstismarcısı Tutuklandı

Reklam Reklam

ReklamReklam

Reklam

Çocuk İstismarcısı Tutuklandı
ReklamReklam ReklamReklam
  • 15.10.2019 / 16:01
  • 3651 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

4 Ekim 2018 tarihinde Liseli Kız Çocuğuna Cinsel İstismar suçundan gözaltına alınan Aksaray Posta Gazetesi Yazı işleri eski müdürü ve eski gazeteci 50 yaşındaki Hasan Bölükbaş’ın ve 5 Ekim tarihinde çıkarıldığı mahkemece tutuklu yargılanan ve 1 Mart’ta çıktığı mahkemece 4 Yıl Hapis Cezasına ve mahkeme heyeti tarafından cezanın1/6’sı indirilerek 3 Yıl 4 Ay Hapis Cezasına çarptırılmasına rağmen Cezaevinden tahliye edilmişti.

Reklam

 

4 Ekim 2018 tarihinde Aksaray Merkez'de yaşanan küçük yaşta çocuğa cinsel istismarı suçu ile gözaltına alınan ve tutuklu yargılanmak üzere cezaevine gönderilen eski gazeteci 50 yaşındaki Hasan Bölükbaş mağdur kız çocuğuna kendisini polis gazetecisi olarak tanıttığı Mahkeme iddiaları arasında yer aldı. İddialar arasında Gazeteci Bölükbaş'ın elinde telsizi göstermesi üzerine kendisine polis süsü verdiği öğrenildi. 
5 ay cezaevinde kalan ve tutuklu olarak yargılanan 1 Mart 2019 tarihinde 3 Yıl 4 Ay Hapis Cezası almasına rağmen serbest kalan eski gazeteci Hasan Bölükbaş'ın, cinsel istismarda bulunduğu kız çocuğunun güvenini kazanmak için; "Ben polis gazetecisi olarak görev yaparım" dediği de iddialar arasında yer aldı.

Reklam

 

Elinde Telsiz İle Polis Süsü Vermiş

Eski gazeteci Hasan Bölükbaş’ın kendisine polis süsü vererek yoğun ısrarlar sonucunda mağdur kız çocuğunu arabaya bindirdiği iddialar arasında yer alırken, kız çocuğuna elleme yöntemi ile istismarda bulunarak, kız çocuğunu öperek istismarda bulunduğu iddialar arasında. Korkudan ellerinin ve ayaklarının titrediğini ifade eden kız çocuğu, bir şey yapılacağından korktuğu için bir tepki veremediği iddialar arasında yer alıyor. 

Reklam

 

Olayı Önce Arkadaşına, Sonra Öğretmenlerine Anlattı... 

Mağdur kız çocuğu yaşadığı olayın şokunu uzun süre atlatamazken, korkusunu arkadaşı ile paylaştığı iddia ediliyor. Arkadaşına olaydan korktuğunu ifade etmesi üzerine olay öğretmene, okul idaresine, aile ve polise bildirildiği iddialar arasında yer alıyor.

Reklam

 

2 Ayrı Suçtan Yargılandı

Aksaray 1’inci Ağır Ceza Mahkemesince 1 Mart tarihinde görülen mahkeme sonucunda ise eski Gazeteci Hasan Bölükbaş’ın “Kişi hürriyeti yoksun kılma” suçundan beraat etsede, ancak CİNSEL İSTİSMAR’dan 4 Yıl Hapis cezası alırken, eski Gazeteci Sanık olarak yargınlanan Hasan Bölükbaş’ın geçmişi ve fiilden sonraki durumları göz önüne alınarak cezasında 1/6 oranında indirim yapılarak 3 Yıl 4 Ay Hapis cezası verildi. 

Reklam

 

Bölükbaş Ailesinin "Berat Etti” Yalanı

Cinsel İstimsar suçu sabit görülen ve 3 Yıl 4 ay Hapis cezasına çarptırılan Aksaray Posta Gazetesi Yazı İşleri eski müdürü ve eski gazeteci Hasan Bölükbaş’ın abisi Aksaray Posta Gazetesi Sahibi gazeteci Bilal Bölükbaş başta olmak üzere Bölükbaş ailesi 1 Mart tarihinde Adliye çıkışı “Hasan Bölükbaş Beraat etti” yalanı da böylelikle ortaya çıktı. 

Reklam

 

İstinafa İtiraz Edilmişti

4 Ekim 2018 tarihinde Çocuk İstismar suçu ile gözaltına alınan, 5 Ekim 2018 tarihinde tutuklu yargılanmak üzere cezaevine sevk edilen ve 1 Mart 2019 tarihinde Aksaray Ağır Ceza Mahkemesinde görülen dosya sonucunda 3 Yıl 4 Ay hapis cezası  almasına rağmen cezaevinden tahliye edilen eski Gazeteci Çocuk İstismarcısı Hasan Bölükbaş'ın Konya İstinaf Mahkemesine giden dosyasında olaydan 1 yıl sonra karar verildi.

Reklam

 

Eski gazeteci Çocuk İstismarcısı Hasan Bölükbaş'ın 3 Yıl 4 Ay hapis cezası ile cezalandırılmasına karşı mağdur çocuğun avukatları Konya İstinaf Mahkemesine itiraz etti. 
Konya İstinaf Mahkemesine gönderilen dosyada karar çıktı. Fiziki olarak Aksaray'a gelmesi beklenen dosya da Konya İstinaf Mahkemesi Çocuk İstismarcısı Hasan Bölükbaş'ın cezasını onadı.

Reklam

 

Polis Ekiplerince Yakalandı

Konya İstinaf Mahkemesinde görülen dosya sonucunda dosyanın fiziki olarak Aksaray'a gelmesi ve daha sonra infaz savcılığına sevk edildi. İnfaz savcılığı ise İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı İnfaz büro amirliği ekiplerine dosyayı ulaştırdı.

Bölükbaş'ın dosyası sonucunda İnfaz ekiplerince evinde yakalanarak gözaltına alındı.
Gözaltına alınan Çocuk İstismarcısı eski gazeteci Hasan Bölükbaş işlemleri yapılmak üzere Aksaray Adliyesine getirildi.

Reklam

 

Cezaevine Gönderildi

Polis ekiplerince gözaltına alınan Çocuk İstismarcısı eski gazeteci Hasan Bölükbaş'ın adliyedeki işlemlerinin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Haber: Armağan ŞEN – Gerçek Haber Gazetesi

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon