Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

CHP’de Duygu Dolu Devir Teslim Töreni

Reklam Reklam

ReklamReklam

Reklam

CHP’de Duygu Dolu Devir Teslim Töreni
ReklamReklam ReklamReklam
  • 23.02.2020 / 14:17
  • 442 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

Geçtiğimiz hafta sonu Kültür Merkezinde gerçekleştirilen CHP Aksaray Olağan 12’inci İl Kongresinde tek aday olarak delegelerin karşısına çıkan geçtiğimiz dönem CHP Milletvekili adayı olan Ali Abbas Ertürk, aldığı oylar sonucunda CHP Aksaray İl Başkanı seçildi.


Çarşaf liste yöntemi ile gerçekleşen İl kongresinin ardından CHP Aksaray il Başkanı Ali Abbas Ertürk mazbatasını aldıktan sonra Cuma günü parti binasında gerçekleşen devir teslim töreni sonrasında önceki il başkanı Ramazan Koçak’tan görevi teslim aldı. Partililerin yoğun katılımı ile gerçekleştirilen Devir Teslim törenine CHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk, Merkez İlçe Başkanı Esen Uz Sökmen, eski il başkanları Ramazan Koçak, Ferda Bozkurt, eski merkez ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanları ile partililer katıldı.


Devir Teslim töreni öncesi konuşma yapan Ramazan Koçak; “2 yıldır görev yaptığım şahsım ve yönetim kurulu arkadaşlarımla bugün yeni seçilen kardeşin Ali Abbas Ertürk’e görevi vermekten son derece mutluyum. Bu bir bayrak yarışıdır” dedi.
CHP İl Eski Başkanı Koçak’ın konuşmasının ardından söz alan CHP İl yeni Başkanı Ali Abbas Ertürk ise; “Bugün devir teslim törenimizi gerçekleştirerek bayrağı yönetici arkadaşlarımızdan devraldık. Katılımın bir hayli yüksek olduğu, partililerimizin binaya sığmadığı devir teslim törenimizde coşku vardı, heyecan vardı, duygu vardı, duygusallık vardı, inanç vardı, kardeşlik vardı, ve ateş gibi parlayan yüzlerce göz, heyecanla çarpan yüzlerce yürek, harekete geçmeye, dört bir koldan sahaya inmeye hazır yüzlerce ruh, zafere inanmış kocaman bir aile vardı, Ve onurla sürdürdüğü görevi gene onurla devreden bir abi, bir örgüt neferi, siyasete damga vuran iz bırakan bir parti Başkanından ziyade bir aile gibi reisi olan Ramazan Koçak vardı.. Ramazan başkanıma, ve görev süresi dolan yöneticilerimize sonsuz teşekkür ediyorum, partimize yönetici olarak verdiği hizmetler, emekler asla unutulmayacaktır. Bugün görevi devralan yönetici arkadaşlarıma da başarılar diliyorum, onlara inanıyorum, güveniyorum, Aksaray’daki makus talihimizi onlarla beraber yeneceğimize, zafere birlikte yürüyeceğimize yürekten inanıyorum. Şölenimize katılan yurttaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.


Konuşmaların ardından İl Başkanı Ali Abbas Ertürk, eski il başkanı Koçak’a plaket verdi. Plaket töreni sonrasında Ramazan Koçak duygulu anlar yaşarken, bu sırada bazı partililer ise gözyaşlarını tutamadılar.


Haber: Armağan ŞEN - Ajans AHA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon