Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

CHP Çelenk Koydu

Reklam Reklam

ReklamReklam

Reklam

CHP Çelenk Koydu
ReklamReklam Reklam Reklam

ReklamReklam
  • 30.08.2019 / 16:11
  • 1133 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

Reklam

 

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi Aksaray Teşkilatı Atatürk heykeline parti çelengini bıraktı.

Reklam

 

Aksaray 15 Temmuz Milli İrade Meydanında gerçekleşen programa CHP Aksaray Merkez İlçe Başkanı Nazife Küçük, partililer katıldı.Burada 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle CHP Aksaray Merkez İlçe Başkanı Nazife Küçük açıklamada bulundu. Küçük yaptığı açıklamada; “Bu dünyadaemperyalizme karşı verilen en anlamlı en büyük savaşın zaferle taçlanışının 97.Yılını her yıl olduğu gibi büyük bir gurur ve onurla kutluyoruz” dedi.

Reklam

 

CHP Aksaray Merkez İlçe Başkanı Nazife Küçük açıklamalarına şu sözlerle devam etti; “19 Mayıs 1919’da yakılan bağımsızlık ateşinin gökkubbeyi sarıp misakı milli sınırlarının çizildiği zaferdir 30 Ağustos.Malazgirt’ten başlayıp Çanakkale’de devleşen Ya istiklal ya ölüm parolasıyla vatan topraklarını emperyalist güçler ve onların maşalarından temizleyerek Anadolu coğrafyasında var olabilmenin ve var kalabilmenin, Lozan’ın, Türkiye Cumhuriyetinin temel taşıdır. Batı emperyalizmine karşı doğunun aldığı ilk ve en büyük zafer olması nedeniyle ezilen dünya devletlerine umut olmuş, destan olmuş dolayısıyla sadece bizim değil tüm mazlum devletlerin bayramıdır. 30 Ağustos Zaferiyle birlikte Misakı Milli sınırlarını o meşhur emri ile çizen ulu önder Mustafa Kemal Atatürk “Ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir ileri” derken gelecek nesillere de bu ülkenin sınırlarını bir sözlü emir olarak bırakmıştır.Mustafa Kemal’in her yaştan askerleri bugün de yarın da o sınırları canı pahasına korumak zorundadır, koruyacaktır da… Aradan geçen yaklaşık 100 yıl içinde, 1922’de Anadolu’dan kovulan emperyalist güçlerin ve onların emrindeki devletlerin, Türk milletinin Anadolu’daki varlığından memnun olmadıkları ortadadır. Bu memnuniyetsizlik sebebiyle yine “kovuldukları yerden” yani Batı Denizinden doğru hamle yaptıkları ve Türk milletini “geri çekilmeye,Anadolu’nun ortasında hapsolmaya” zorladıkları görülmektedir. Ege’de, başta adalar olmak üzere, kıta sahanlığı sorunu ve Akdeniz’de oluşturulan Türkiye karşıtı ittifakın yarattığı Münhasır Ekonomik Bölge ve Doğu Akdeniz sorunları bir bütün olarak “Akdeniz’e ulaşan Türk milletini” geri püskürtme adımlarıdır.Bu noktada “vatan toprağının aynı zamanda toprağıyla, denizleriyle ve göğüyle bir bütün olduğu asla hatırdan çıkarılmamalıdır. 

Reklam

 

Cumhuriyet çocukları, vatanın her karışının savunulması konusunda kararlıdır ve sorumluluk sahibidir.  “Özgürlük ve bağımsızlık karakterimdir.” diyen Atatürk siyasi bağımsızlığı tüm dünyaya ilan etmiştir. “Siyasi ve askeri zaferler ne kadar büyük olursa olsun, ekonomik zaferlerle taçlandırılmazsa elde edilen zaferler sürüp gidemez.” diyerek ayakları üzerinde duran bir ülke yaratan Mustafa Kemal Atatürk’ün öngörüsü, içinde bulunduğumuz zor koşullarda bir kez daha önem kazanmaktadır.

Reklam

 

Hem siyasi hem ekonomik hem askeri yönden bağımsızlıkların paralel gitmesinin önemlidir. Muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için aklın ve bilimin yolunu kullanmak, Atamızın bize emri olan ileri gitmenin ve 30 Ağustosları her yıl yeni bir Zafer Bayramı haline getirmenin yolu Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza dek yaşatacak ekonomik, siyasi, askeri hamleleri düzenli olarak yapmaktan geçmektedir. Ne mutlu bizlere ki, tüm olumsuzluklara rağmen “Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Cumhuriyet Halk Partisini”sahiplenen Cumhuriyet çocukları, hala Atatürk’ün izinde mücadeleye devam etmektedir. Bu mücadele azim ve kararı, Türk milletinin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Anadolu’daki varlığını “sonsuza kadar uzatacak” en büyük hazinedir. Bizler Atatürk’ün izinde, ulusumuzun bağımsızlık meşalesini yakan iradesinden aldığımız güçle, Türkiye Cumhuriyeti’ni emin ellerde aydınlık geleceğe taşımaya söz veriyoruz. Büyük Zaferin 97. Yıl dönümünde, ülkemizi bizlere emanet eden Cumhuriyetimizin kurucusu ve Ebedi Başkomutanımız Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi saygıyla ve gururla anıyoruz. 

Reklam

 

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun…” Haber: Armağan ŞEN – AjansAHA


Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon