Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

CHP Aksaray Teşkilatından Fener Alaylı Kutlama

ReklamReklamReklam

Reklam

CHP Aksaray Teşkilatından Fener Alaylı Kutlama
ReklamReklamReklam
  • 20.05.2019 / 15:52
  • 410 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur


19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyleCHP Aksaray teşkilatı tarafından organize edilen Fener alayına yüzlerce vatandaşınkatılımı ile kutlandı.

Ebulfeyz Elçibey Caddesi Tiyatro salonunda başlayan FenerAlayı yürüyüşüne CHP Aksaray  İl BaşkanıRamazan Koçak, partililer ve  yüzlerce vatandaşkatıldı. 21.30´da toplanan kalabalık ellerinde meşaleler ve Türk Bayraklarıyla,15 Temmuz Milli İrade  Meydanı´na kadarmarşlar ve sloganlar eşliğinde yürüdü. Yürüyüşün ön safında Atatürk portresi veTürk Bayrağı yer aldı. Ellerindeki Türk bayrakları ve Atatürk flamalarıylayürüyüşe katılan vatandaşlar, ´Mustafa Kemalin Askerleriyiz´ sloganları attı.Fener Alayı yürüyüşü meydanda düzenlenen Grup Sonat konserinin ardından sonaerdi.

CHP’li GençlerdenSamsun Çıkarması

Öte yandan CHP Aksaray İl Gençlik Kolları İl Başkanı İsmailKaraca öncülüğünde 30 kişilik Gençlik Kolları heyeti 19 Mayıs Atatürk’ü Anma,Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarını Samsun’da düzenlenen programda kutladı. Samsun’dadüzenlenen 19 Mayıs kutlamalarına katılan CHP Aksaray İl Gençlik Kolları programsonrasında Atatürk evini ziyaret etti.

İl Başkanı Koçak’tan19 Mayıs Mesajı

CHP Aksaray Merkez İl Başkanı Ramazan Koçak 19 Mayıs Atatürk’üAnma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada; “Maalesef 19Mayıs’ı dombra ile kutlayan, 19 Mayıs’ta, Çanakkale’de Atatürk’ü silmek,unutturmak isteyen, kendince kahramanlar üreten, tarih ve destanlar yazan,milli, manevi, dini, ahlaki ve maddi değerlerimizi talan eden, milletimizibölen, ötekileştiren ve ayrıştıran bir kafa ile yönetilmekteyiz. Mustafa KemalAtatürk, Tam bağımsız Türkiye’nin temellerini oluşturan  Amasya Tamimi’nde; “Vatanın bütünlüğü milletinbağımsızlığı tehlikededir, “Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim vekararı kurtaracaktır” der ve İstanbul’da padişah olmasına rağmen halk egemenliğinden, ulusal egemenlikten sözeder. 19 Mayıs’ta Samsun’da başlayan Amasya Tamimi, Erzurum ve SivasKongreleri, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması, Kurtuluş Savaşı iledevam eden süreç  Cumhuriyetin ilanıyladevam etmiştir. 100 yıl önce bugün Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk,ünSamsun’a çıkarak başlattığı 'Tam Bağımsız Türkiye mücadelemiz yine aynı azim vekararlılıkla devam ediyor ve edecektir. Hiç kimsenin şüphesi olmasın,Cumhuriyetimizi, Atatürk devrimlerini , ilke ve felsefesini, Milletimizinbirliğini, bütünlüğünü koruyacağız ve yaşatacağız. Hukukun üstün olduğu,demokrasinin tüm kurum, kurul ve kanunlarıyla işlediği, hiç kimseninkayrılmadığı, ötekileştirilmediği, her bireyinin huzur ve refah içindeyaşadığı, aydınlık, çağdaş Türkiye mücadelemiz bizler var oldukça devamedecektir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere armağan ettiği 19 MayısAtatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. Yıldönümünü kutladığımız bugünde, başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarınıve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet vesaygıyla anıyor, gençlerimizin bayramını en içten duygularımla kutluyorsaygılar sunuyorum.”

Merkez İlçe BaşkanıKüçük’ten 19 Mayıs Mesajı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle CHPAksaray teşkilatı Atatürk büstüne çelnek koydu. Burada açıklama yapan CHPAksaray Merkez İlçe Başkanı Nazife Küçük şu ifadelere yer verdi; “Emperyalizmekarşı dünyada eşi görülmemiş bir başkaldırı ve mücadelenin ilk adımının 100.Yılını kutluyor olmanın onurunu ve gururunu taşıyoruz. 100 yıl önce Samsun’daMustafa Kemal Atatürk’ün tutuşturduğu bağımsızlık meşalesi bugün yüreğimizdetam bağımsızlık ve özgürlük ateşi olarak yanmaya devam etmektedir. Atatürk, 19Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarken gördüğü o korkunç manzarayı şu şekildeanlatıyor “Osmanlı Devleti'nin içinde bulunduğu topluluk genel savaştayenilmiş, koşulları ağır bir ateşkes antlaşması imzalanmış, büyük savaşın uzunyılları boyunca millet yorgun ve yoksul bir durumda. Milleti ve ülkeyi genelsavaşa sürükleyenler kendi yaşamlarının kaygısına düşerek yurttan kaçmışlar.Vahdettin soysuzlaşmış, kendini ve yalnız tahtını koruyabileceğini umduğualçakça önlemler araştırmakta. Damat Ferit Paşa'nın başkanlığındaki hükümetgüçsüz, onursuz, korkak; yalnız padişahın isteklerine uymuş, onunla birliktekendini koruyabilecek herhangi bir duruma boyun eğmiş. Orduların elindensilahları ve cephanesi alınmış ve alınmakta. İtilaf devletleri, ateşkesantlaşması hükümlerine uymayı gerekli görmüyorlar.”, kulağa tanıdık geliyordeğil mi? "Her şeye rağmen muhakkak bir ışığa doğru yürümekteyiz. Ben debu imanı yaşatan kuvvet, yalnız aziz memleket ve milletimin hakkındaki sonsuzsevgim değil, bugünün karanlıkları, ahlâksızlıkları, şarlatanlıkları için desırf vatan ve hakikat aşkıyla ışık serpmeye ve aramaya çalışan bir gençlikgörmemdir." ve "Sizler yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanızdahi beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla veasla yorulmazlar." diyerek büyük Atatürk bu başlangıç noktasını gençlereemanet etmiş; cumhuriyetin devamlılığının sağlanması için en güzel önlemialmıştır.” Haber: Armağan ŞEN – Ajans AHA


Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon