Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Birisi Makamında Ağırladı, Diğeri Besliyor

Reklam Reklam

ReklamReklam

Reklam

Birisi Makamında Ağırladı, Diğeri Besliyor
ReklamReklam ReklamReklam
  • 03.07.2019 / 03:08
  • 2075 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur


4 Ekim 2018 tarihinde liseli kız çocuğuna Cinsel İstismar Suçu İddiası ile gözaltına alınan, 5 Ekim 2018 tarihinde çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilen ve 1 Mart tarihinde çıkarıldığı mahkemece 3 Yıl 4 Ay hapis cezasına çarptırılmasına rağmen tahliye edilen eski gazeteci Hasan Bölükbaş’ına  Aksaray Belediyesinin destek verdiği öğrenildi.
Ajans AHA ve Gerçek Haber Gazetesi Armağan Şen’in yaptığı araştırmalar sonucunda eski gazeteci Hasan Bölükbaş’ın kendi adına fatura keserek Aksaray Belediyesinden 500 Lira artı KDV olarak toplamda 590 Lira para aldığı ortaya çıktı. 

AKP’li Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’in Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı 590 Lira karşılığında Çocuk İstismarcısı Hasan Bölükbaş’ına reklam verilmesi akıllara seçim öncesi Çocuk İstismarcısı Hasan Bölükbaş’ını makamında ağırlayan dönemin AKP’li Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’yı getirdi. Bir AKP’li Başkan Çocuk İstismarcısını makamında ağırlarken, diğer AKP’li Başkan ise Çocuk İstismarcısına reklam vermesi akıllarda birçok soru işaretini de getirdi.
Ramazan Bayramı nedeniyle Aksaray’da Gerçek Haber Gazetesi hariç bütün gazetelere tam sayfa Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı veren Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray’da faaliyet gösteren Ajans AHA hariç 3 ayrı internet sitesine bayram mesajı vermeyi ihmal etmedi. 

Ajans AHA ve Gerçek Haber Gazetesini yok hükmünde sayan Aksaray Belediyesi ilimizde yayın yapan 8 gazeteye tam sayfa Ramazan Bayramı Kutlama mesajını 1000 Lira artı KDV olarak verirken, Gerçek Haber Gazetesine bırakın reklam vermeyi Aksaray Belediyesi haberleri dahi mail ile gönderilmiyor.
Aksaray’da vergi mükellefi olan 4 ayrı internet sitesi bulunurken Ajans AHA dışında 3 ayrı internet haber sitesine ise 500 Lira artı KDV olmak üzere 590 Lira ücret ödendiği ortaya çıktı.

Çocuk İstismarcı’sına Var, Gerçekleri Yazana Yok
Aksaray Belediyesi tarafından Ajans AHA ve Gerçek Haber Gazetesine uygulanan sansürler sadece reklamla değil, Aksaray Belediyesi haberleri dahi gönderilmemekte. Aksaray Belediyesi tarafından Ajans AHA ve Gerçek Haber Gazetesine haber ve reklam sansürünün yanı sıra randevu sansürü de uygulanmakta.
Doğruları ve gerçekleri yazmaktan asla geri adım atmayan Ajans AHA ve Gerçek Haber Gazetesi’ne Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı verilmezken, Liseli kız çocuğuna “kendisini Polis olarak tanıtarak” Cinsel istismarda bulunan Hasan Bölükbaş’ı ise adeta ödüllendirilerek 500 Lira artı KDV ile 590 Lira değerinde internet sitesi reklam payı ayrılmakta.

Skandal!!!
Ajans AHA ve Gerçek Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Armağan Şen tarafından yapılan araştırmada ise bir skandalı daha ortaya çıkardı. Liseli Kız Çocuğuna Cinsel İstismarda bulunan ve 3 Yıl 4 Ay hapis cezası almasına rağmen 5 ay cezaevinde kalarak tahliye edilen Hasan Bölükbaş’ın fatura kestiği internet haber sitesinin Künye bölümünde ise Sahibi olarak 5 Ekim günü Hasan Bölükbaş’ını görüntülemek isteyen Ajans AHA ekibine saldıran ve Aksaray Belediyesi Basın bölümünde çalışan oğlu Batuhan Berk Bölükbaş’ın ismi yer almakta. Aksaray Belediyesine kesilen fatura ise Hasan Bölükbaş adına.

Sorumlusu Kim?
Aksaray Belediyesi, Çocuk İstismarcılarını, tacizcileri, tecavüzcüleri kısacası Sapık Zihniyeti ağırlama, kol kanat germe, destek çıkma yeri olmamalıdır. 
Ajans AHA ve Gerçek Haber Gazetesi olarak Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’i göreve davet ediyoruz. Çocuk İstismarcısı Hasan Bölükbaş’ına reklam veren sorumlunun tez zamanda bulunmasını ve Kamuoyunu aydınlatma adına açıklama yapmasını Ajans AHA ve Gerçek Haber Gazetesi olarak bekliyoruz.
Yine Çocuk İstismarcısı Hasan Bölükbaş’ının kullandığı İnternet haber sitesinde imtiyaz sahibi olarak görünen ve 5 Ekim tarihinde görevini yapmak isteyen Ajans AHA ekibine fiili ve sözlü saldırıda bulunarak görevini engellemeye çalışan Aksaray Belediyesi Basın Bürosunda görevli olan Batuhan Berk Bölükbaş hakkında Aksaray Belediyesi içerisinde soruşturma açılıp açılmayacağı da Kamuoyunu aydınlatma adına açıklama yapılmasını Ajans AHA ve Gerçek Haber Gazetesi olarak bekliyoruz.

Açıklama Bekliyoruz!!!
Sorumlu gazetecilik görevini yerine getiren ve kamuoyunu aydınlatma adına Ajans AHA ve Gerçek Haber Gazetesi olarak Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’den kamuoyunda derin yaralar ve soru işaretler bırakan bu konu hakkında açıklama bekliyoruz. Özel Haber: Armağan ŞEN – Ajans AHA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon