Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Bir Bere de Sen Al

Reklam Reklam

ReklamReklam

Reklam

Bir Bere de Sen Al
ReklamReklam ReklamReklam
  • 10.02.2020 / 17:20
  • 649 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

Aksaray’da yerel bir radyoda program yapan Karambol adlı programın sunuculuğunu yapan Akın Akay'ın düzenlediği kampanya ile Köy Çocukları üşümesin diyerek kolları sıvadılar.


Aksaray’da yayın yapan yerel radyo kanalında Karambol  adlı programın sunuculuğunu yapan Akın Akay tarafında baslatılan ve aynı frekansta Hasbial adlı program sunucusu Yusuf Karakuş ile ve Gönül Seferi program sunucusu Kaptan Mali’nin de destek olduğu kampanyada köy çocukları üşümesin diyerek yola çıktılar.

Gerçekleşen proje hakkında bilgi veren Karambol adlı programın sunuculuğunu yapan Akın Akay, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki köy okullarında eğitim gören öğrenciler için 'Bir bere de sen al' adıyla kıyafet yardımı kampanyası başlattığını ifade etti.


Akın Akay; “Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki köy okullarında eğitim gören öğrenciler için 'Bir bere de sen al' adıyla kıyafet yardımı kampanyası başlattık. Dinleyenler tarafından gönderilen kıyafetleri kolileyip, yöneticileriyle iletişim kurduğumuz okullara gönderiyoruz.  Kampanyayı 2 ay önce başlattık ve şu ana kadar 50 okula yardım gönderdik. Bu başlattığımız kampanyada özellikle mont ve bot gibi kıyafetleri topluyoruz. Tabi bunun yanında kırtasiye ve kitap yardımları da yapılıyor. Onları da geri çevirmiyoruz. 


Çocukları ne mutlu edecekse, hepsini gönderiyoruz. Yaptığımız bu projeye yoğun talep var. Demek ki el ele verildiği zaman olmayacak hiçbir şey yok. Biz burada bunu gördük. Okullara gönderdiğimiz malzemeler ulaşınca da çok olumlu tepkiler aldık. Vatandaşlarımızın bu konuda herhangi bir art niyet olmadığını ve burada gelen ürünlerin tamamı öğrencilere gittiğini söyleyebilirim. Hatta yardım ulaşan okul ve çocukların fotoğrafları da bana ulaşıyor. İsteyen yardımseverlere de bu fotoğrafları gösteriyorum. Şu ana kadar 1000'e yakın bot, mont, atkı, bere gönderdik. Bizi en çok mutlu eden ise öğrencilerin bize video çekip teşekkür etmesi. Şuan için 500'e yakın minik öğrenci kardeşlerimiz bizlerden haber bekliyor. Kısmet olur onu da tamamlar isek, kampanyamızı da bu ay sona erdirmeyi düşünüyoruz" dedi. Haber: Armağan ŞEN - Ajans AHA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon