Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Baro’dan “O” Dizilere Tepki

ReklamReklamReklam

Reklam

Baro’dan “O” Dizilere Tepki
ReklamReklamReklam
  • 03.04.2018 / 12:29
  • 214 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

Baro’dan “O” Dizilere Tepki

Aksaray Baro Başkanı Beytullah Coşkun iki ayrı dizi de savcı ve avukatların aşağılandığını belirterek, RTÜK’ü göreve davet etti.

[caption id="attachment_1796" align="aligncenter" width="448"] Aksaray Baro Başkanı Beytullah Coşkun[/caption]   İki ayrı dizi de avukat ve savcıların aşağılandığı, bir dizide ise toplumu şiddete yönelmesine sebep olduğunu ifade eden Aksaray Baro Başkanı Beytullah Coşkun şu ifadelere yer verdi; “Ulusal kanallarımızda yayınlanan diziler toplumumuzda kültürel erozyona yol açmakta, toplumsal değerleri yok etmekte ve toplumu şiddette yönlendirmektedir.“ Siyah Beyaz Aşk ” isimli dizide Avukatları aşağılayıcı tabirler kullanılmakta saygın bir meslek olan Avukatların dizide dahi olsa hakaretlere uğraması ve aşağılanması kabul edilemez. Aynı şekilde “ Meryem ” isimli dizide Savcı rolündeki şahsın mesleği aşağılaması, Cumhuriyet Savcılarını küçük düşürmesi kabul edilemez. “ Çukur ” ve benzeri dizilerde insanların elinde otomatik silahlar, vurdu, kırdı şeklinde şiddet uygulanması hukuk devleti ilkelerini zedelemekte toplumumuzun değerlerini yok etmektedir. Ülkesine hizmetten başka gayesi bulunmayan meslek gruplarımızı dizilerde bu şekilde rencide edilmesini kabul etmemiz mümkün değildir. Türkiye Barolar Birliği, Adalet Bakanlığımızı ve Radyo ve Televizyon Kurumunu göreve davet ediyoruz. Konunun takipçisi olacağımızı belirtiyor, yine çözüme karşı hep birlikte çaba harcanması gerektiği düşüncemizi kamuoyu ile paylaşıyoruz.”

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon