Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Anız Ve Ekin Yangınlarına Dikkat

Reklam Reklam

ReklamReklam

Reklam

Anız Ve Ekin Yangınlarına Dikkat
ReklamReklam Reklam Reklam

ReklamReklam
  • 28.06.2019 / 18:20
  • 362 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

 Mamasın’da çıkan anız ve ekin yangınında, 40 dekar alan zarar gördü. Yangın vatandaşlar ve itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.
Edinilen bilgiye göre, Merkeze bağlı Gökçe Köyü Belpınar mevkiinde meydana geldi. Arpa ve anız bulunan alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Yangını gören vatandaşlar durumu Aksaray Belediyesi itfaiye ekiplerine bildirdi. Haber verilmesi üzerine olay yerine ulaşan itfaiye ekiplerince yangın söndürüldü. Yangında, 20 dekarlık alanda bulunan anız ve içerisinde bulunan saman balyaları ile 40 dekar ekili alan yanarak kül oldu. İtfaiye ekiplerince yangının çıkış sebebi araştırılıyor.

Uzmanlar Uyardı
Anız yangınlarının çevre ve insan sağlığını olumsuz etkilemesi nedeniyle uzmanların yaptığı uyarıların dikkate alınması istendi. Uzmanlar “Her yıl hasat döneminin ardından birçok bölgede çiftçilerin çıkardığı anız yangınları, gerek toprağa verdiği zarar gerekse sebep olduğu çevre kirliliği nedeniyle büyük sorun oluşturuyor. Özellikle geniş tarım alanlarına sahip bölgelerde aynı dönemde çıkan çok sayıda anız yangını, toprak kalitesi kadar insan sağlığını ve yaşam kalitesini de olumsuz etkiliyor. Yaz mevsiminde yangın tehlikesi çok daha fazla. Bu mevsimde insan kaynaklı yangınlar artıyor.
Anız ve ekin yangınları çok daha fazla oluyor. Vatandaşlarımız daha dikkatli olmalıdır. Biraz tedbir alıp özen gösterirsek, bu mevsimde yangın sayısını azaltabiliriz. Sürücülerin sigara izmaritlerini söndürmeden yol kenarlarına atmamaları lazım. Çünkü yangınların sebeplerinden biri de budur. Yaz mevsimini tehlikesiz geçirmek için vatandaşlarımızın kendi imkânlarınca tedbir almaları lazım” ifadelerini kullandı. Haber: Armağan ŞEN – Ajans AHA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon