Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Aksaray’ın Sorunlarını TBMM’YE Taşıdı

ReklamReklamReklam

Reklam

Aksaray’ın Sorunlarını TBMM’YE Taşıdı
ReklamReklamReklam
  • 21.05.2019 / 16:59
  • 260 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı geçtiğimiz hafta Çarşamba günü TBMM Genel Kurulunda Kapadokya Alanı Hakkında Kanun Teklifi’nin 1. Bölümü üzerine MHP Grubu adına söz aldı.
TBMM’de söz alan MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı yaptığı açıklamada; Aksaray ve bağlı ilçelerimizde yol, su, ısınma, tarımsal sulama ve hastane genel sorunları ile İlimiz Hasandağı Bölgesine Helvadere Kasabası merkezli yapılması gereken yatırımları dile getirerek, ısrarla bu sorunların çözülerek, yatırımların bir an önce hayata geçirilmesini belirtti. 
MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı TBMM’deki konuşmasından; “Bir diğer problem ise ulaşım üzerinedir. Aksaray –Sarıyahşi ilçesinin Aksaray’a bağlantı yolu yoktur. Sarıyahşi’den Aksaray’a gidip gelmek oldukça problemli ve zordur. Özellikle Aksaray- Ağaçören arasındaki yolda, yolun neredeyse kullanılamaz halde olması neticesinde ciddi trafik kazaları yaşanmaktadır. Bahsettiğim yolun yenilenmesi ve Aksaray- Ortaköy arasında yapımına başlanan ancak bitirilemeyen yolun tamamlanması da hem Aksaraylı vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği açısından ve hem de il genelinde trafiğin düzenlenmesi açısından önemli katkı sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

“Hasandağı Turizme Kazandırılmalı”
Hasandağı’nın turizme kazanması konusuna da değinen MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı TBMM’deki konuşmasında; “Aksaray'ın 28 km güneydoğusunda, Hasandağı'nın kuzey eteklerinde bulunan Helvadere Kasabası bulunduğu konum itibariyle bir turizm yerleşkesi olmaya oldukça uygundur. Bölgenin kalkınması adına özellikle yaz ve kış dağ sporları kapsamında teleferik, kayak, doğa yürüyüşü parkurları yapılması ve hali hazırda yapılan yamaç paraşütünün daha da geliştirilerek bölgenin önemli bir turizm merkezi haline getirilmesi sağlanmalıdır.  Bu katkı ülkemiz ve Aksaraylı vatandaşlarımız adına önemli bir adım olacaktır” ifadesine yer verdi.

“2 İlçeye Doğalgaz İstedi”
MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı TBMM’deki konuşmasında Aksaray’ın iki ilçesi için doğalgaz isteğinde bulunarak şu sözlere yer verdi; “Aksaray Sarıyahşi ve Ağaçören’de vatandaşımız ciddi bir ısınma sorunuyla karşı karşıyadır. Acil olarak doğal gazın bu iki ilçemize verilmesini talep ediyorum.”

“Birçok Soruna Değindi”
MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı TBMM’deki konuşmasında Aksaray’ın bir çok sorununa değinerek şu açıklamalara yer verdi; “412 bin nüfusa sahip Aksaraylı hemşehrilerimize hizmet vermekte olan Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yeterli sayıda uzman doktor yoktur. Sultanhanı ilçemizde devlet hastanesinin bir an önce tamamlanması gereklidir. Özellikle Ağaçören ve Sultanhanı devlet hastanelerinde branşlarda uzman doktor bulunmamaktadır. Bunun yanında Aksaray'da verimli tarım alanlarını su ile buluşturma adına Aksaray Uluırmak (Mamasın) Barajı Sulaması Yenileme Projesi başlatılmış ve fakat henüz tamamlanamamıştır. Projenin süresinin uzaması dolayısıyla Topakkaya, Yeşilova, Bağlıkaya, Çimeliyeni Köyü, Baymış, Sapmaz, Acıpınar, Hanobası, Beyazsaray, Altınkaya, Ulukışla, Yeşiltepe, Kazıcık Tolu, İsmailağa Tolu, Bayır Altı Köyleri ciddi manada mağdur olmuştur. Eskil’in Kıraç olarak tabir edilen bölgesine dış havzadan tarımsal sulamada kullanılması için su getirilmezse bir kaç seneye kadar Aksaray’da tarımın göz bebeği olan eskil tarım yapılamaz hale gelecektir. Tarımsal sulamanın yapılamaması bölgenin büyük bölümünün tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşımızı oldukça olumsuz etkilemiştir. Mağduriyetin giderilmesi için projenin bir an önce faaliyete geçirilmesi, hız kazandırılması gerekmektedir. Sözlerime son verirken Milliyetçi Hareket Partisi Aksaray vekili olarak ilimizdeki tüm problemlerin takipçisi olduğumuzu ve Allah’ın izniyle üzerimize düşeni kararlılık içerisinde yapacağımızı bir kez daha ifade etmek istiyorum.” Haber: Armağan ŞEN – Ajans AHA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon