Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Aksaray Sadece Merkez'den İbaret Değil

Reklam Reklam

ReklamReklam

Reklam

Aksaray Sadece Merkez'den İbaret Değil
ReklamReklam ReklamReklam
  • 14.10.2019 / 18:29
  • 2119 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

Aksaray Merkezde yüzlerce öğrenci ve velinin kullandığı yolda kaldırım olmaması olası trafik kazası için tehlike çanları çalıyor.


Reklam

 

Aksaray Belediyesinin kaldırım çalışması yapmasını bekleyen öğrenci velileri; "Heran bir kaza olacak diye korkuyoruz" dediler.
Aynı bölgeden birden fazla okulun bulunması tehlike ikazının daha çok kuvvetlendiriyor.

Reklam

 

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer'i göreve davet eden mahalle sakinleri; "Bu yola önlem alınmaz ise kaza kaçınılmaz olur. Bu kazanın sorumlusu da Aksaray Belediyesi ve Belediye Başkanı Evren Dinçer'dir" dediler. 

Reklam

 

Aksaray Merkez İstiklal Mahallesi 4200 nolu sokak üzerinde bulunan 23 Nisan İlkokulu ve Aksaray Merkez Kız Anadolu Merkez İmam-Hatip Lisesi okul giriş ve çıkış kapılarının bulunduğu yolda araçların da park yapması nedeniyle öğrenciler ve veliler de trafikte yaya olarak ilerlemek için yol ortasında gitmek zorunda kalıyor.

Reklam

 

İçişleri Bakanlığı tarafından bu yıl yayaları önemseyen projelere imza atarken, yaya kaldırımının ve yayaların güvenli geçiş yolu olmayan 23 Nisan İlkokulunun bulunduğu yolda ise yayalar yol ortasında yürümek zorunda bırakılıyor. 

Reklam

 

Mahalle sakinleri Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer'e çağrıda bulunarak; "Bizim çocuklarımızın hayatları bu kadar ucuz olmamalı. Haberlere baktığımızda başta Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer ve Aksaray Valisi Ali Mantı merkezde bulunan okulların önlerine gerekli önlem ve tedbirler alırken, merkezden uzak okullar hiçbir yetkilinin umurunda değil. Bizler de Aksaray'da oturuyoruz. Bizim çocuklarımızda bu ilin okullarında okuyor. 

Reklam

 

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer ve Aksaray Valisi Ali Mantı merkezdeki okullarda boy göstermeyi bıraksınlar da şehir merkezi dışındaki okullara da gerekli tedbir ve önlemleri alsınlar. Aksaray Valisi Ali Mantı ve Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer sadece merkeze değil Aksaray geneline hizmet yapmak için görevdeler.

Reklam

 

Burada oluşacak kazalardan başta Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer olmak üzere buraya önlem almayan bütün yetkililer sorumludur. Yetkili kişileri ve kurumları göreve davet ediyoruz"  ifadelerine yer verdiler. Haber: Armağan ŞEN - Ajans AHA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon