Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Aksaray SGK’da Mobbing Terörü!!!

ReklamReklamReklam

Reklam

Aksaray SGK’da Mobbing Terörü!!!
ReklamReklamReklam
  • 17.05.2019 / 15:02
  • 1862 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur


Aksaray Sosyal Güvenlik Kurumunda yaşanan ve basından gizlenen olayların gerçek yüzü ortaya çıkınca bu kadarı da olmaz dedirtti.
Devlet memuruna sahip çıktı!!!! 

Aksaray SGK İl Müdürlüğünde İl Müdürünün memura eziyet olsun diye yaptığı kanunsuz işlemi mahkeme iptal etti!!!
Aksaray SGK İl Müdürlüğünde  Üniversite mezunu olan Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni  görevini yapan bir memur Aksaray SGK İl Müdürlüğünde mobbing mağduru oldu. İddialara göre memurun yasal hakkı olmasına rağmen, “bir sendikadan  istifa ederek başka sendikaya geçti” diye , İl Müdürlüğü bodrumunda Hizmetli gibi çalıştırmak isteyen İl Müdürü Bilal Akgün, kanunsuz işlem yaparak, görevini kötüye kullanarak  personeline “eziyet olsun” diye SGK bodrumunda rutubetli, bakımsız soğuk yerde ki, eski demir masaya oturtup, bilgisayarını, internetini ve telefonunu bağlatmadığı ortaya çıktı.
Aksaray SGK İl Müdürlüğü bodrumundaki arşivi adeta cezaevi gibi kullanan İl Müdürü Bilal Akgün, Müdür Yardımcıları ile birlikte üstüne üstlük sürekli aşağılama ve baskılarını sürdürdü. İl Müdürü Akgün ile Yardımcıları ve diğer bazı personeller tarafından kendisine yapılan eziyetleri, kendisine uygulanan haksızlığı yasal hakkını kullanarak ihbar ve şikayet ettiği için, mağdur memur aleyhine tutanak tutmak zorla imzalatmak istemelerine de direndi. 
Kendisine uygulanan baskılara daha fazla dayanamayan 112 tarafından Aksaray Devlet Hastanesi Aciline kaldırılan, sağlık kurumlarına rahatsızlanarak başvuran memur,kendisine baskı ve mobbing uygulayan İl Müdürü Bilal Akgün, İl Müdür Yardımcıları ve diğer mobbingci personeller hakkında Sosyal Güvenlik Kurumuna olayı ihbar etti. Hukuksuz işleme son verilmesini talep etti. Ancak İl Müdürü ‘nün Şanlıurfalı hemşehrisi ve akrabası olduğu İleri sürülen Sosyal Güvenlik Kurum Başkanı M.Selim Bağlı’nın başında olduğu SGK, 60 günlük sürede memurun talebine cevap vermedi.  Memur da üyesi olduğu sendikasından hukuki destek alıp, dava hakkını kullanarak kendisine mobbing yapıldığını, İl Müdürü ve kendisine mobbing uygulayanları da belirtip delillendirerek 657. Sayılı D.M.K’ ya aykırı işlemi İptal ettirdi. 
2 kere istinafa giden Aksaray SGK İl Müdürlüğü Konya Bölge İdare Mahkemesinin kesin kararıyla davayı kaybetti. Kanun tanımayan, Kamu Kurumlarını babalarının çiftliği gibi kullanmak isteyenlere adalet gereken cevabı verdi. Karar mobbing terörünün mağdurları ve hukuksuzluğa uğramış memurlar için emsal niteliğinde.
Özel Haber: Armağan ŞEN – Ajans AHA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon