Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Aksaray Kırmızı Alarm’da

Reklam Reklam

ReklamReklam

Reklam

Aksaray Kırmızı Alarm’da
ReklamReklam ReklamReklam
  • 07.02.2020 / 22:04
  • 1178 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

Aksaray Merkezde akşam saatlerinde meydana gelen şiddetli kar yağışı nedeniyle trafikde de sürücüler zor anlar yaşadı.
Aksaray Merkezde tipi ile etkili olan kar yağışı sonrasında karayollarında trafik kazaları peşpeşe gelirken birçok kişi yaralandı, kazaya karışan araçlarda maddi hasar meydana geldi.
Aksaray Valiliği öncülüğünde, Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri ise an be an çalışmalarını sürdürürken, 112 acil ambulans, hastanelerin acil bölümleri hazır kıta bekler iken, karayolları ekipleri, İl Özel İdare ekipleri ve belediye ekipleri yolları tuzlama çalışmasını hızlandırdı. Acil kriz masası oluşturulurken Aksaray’da adeta kırmızı alarm verildi.


Aksaray Valisi Ali Mantı, ekiplerden dakika dakika bilgiler aldı. Aksaray’da yaşanabilecek olumsuz durumlarda ekipler tarafından anında müdahaleler yapılıyor.


Karayollarında Kaza Haberleri Gelmeye Başladı
Aksaray-Nevşehir ve Aksaray-Ankara karayolları başta olmak üzere Aksaray-Konya karayolu ve Aksaray-Adana karayolunda trafik kaza ihbarları peş peşe gelmeye başladı.


Kaza sonrasında başta 112 acil sağlık ekipleri olmak üzere, polis ve jandarma ekipleri olaylara anında müdahalede bulundular. 
22:15 itibariyle Aksaray-Nevşehir karayolunda 2 ayrı trafik kazasında 3 yaralı, Aksaray-Ankara karayolunda 2 ayrı trafik kazasında 4 yaralı, Aksaray-Adana karayolunda 1 trafik kazasında ise 2 kişi yaralandı.
Yaralılara ilk müdahale olay yerinde 112 acil sağlık ekiplerince yapılan müdahalelerin ardından ambulanslarla ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldılar. Burada tedavi altına alınan yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.


Karayollarında ve Şehir içi Trafik'te Son Durum!!!

Aksaray-Nevşehir karayolu; Aksaray istikametinden Nevşehir istikameti şuan itibariyle yol trafiğe açıldı. Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle görüş mesafesi 1 metrenin altına düşebiliyor. Zaman zaman gizli buzlanmalar var. Nevşehir’den Aksaray’a gelecek sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.
Aksaray-Adana karayolu; yol açık. Trafik çift şerit olarak devam etse de aşırı tipi nedeniyle görüş mesafesi 1 metrenin altına düşebiliyor. Zaman zaman gizli buzlanmalar var.

Aksaray-Ankara karayolu; yol açık. Trafik çift şerit olarak devam etse de aşırı tipi nedeniyle görüş mesafesi 1 metrenin altına düşebiliyor. Zaman zaman gizli buzlanmalar var.

Aksaray-Konya karayolu; yol açık. Trafik çift şerit olarak devam etse de aşırı tipi nedeniyle görüş mesafesi 1 metrenin altına düşebiliyor. Zaman zaman gizli buzlanmalar var.

Aksaray Şehir Merkezinde; ana harterler açık zaman zaman gizli buzlanmalar var. 

Haber: Armağan ŞEN - Ajans AHA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon