Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Aksaray Genç İstihdamında Türkiye 2’ncisi

Reklam Reklam

ReklamReklam

Reklam

Aksaray Genç İstihdamında Türkiye 2’ncisi
ReklamReklam Reklam Reklam

ReklamReklam
  • 06.09.2019 / 17:36
  • 581 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

Reklam

 

Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından bu yılilk kez uygulamaya konulan Sosyal Çalışma Programı kapsamında değerlendirmetoplantısı gerçekleşti.

Reklam

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un müjdesini verdiğiSosyal Çalışma Programı Aksaray'da öğrenciler tarafından büyük bir ilgigörüyor. Kamu Kurum ve kuruluşlarında 3 ay boyunca, haftada 3 gün süren programkapsamında üniversite öğrencilerinin hem kamu hizmetlerine katılarak sosyalsorumluluklarını yerine getirebileceği hem de mesleki becerilerini geliştirerekiş tecrübesi edinebilecekleri yeni aktif işgücü programı olan Sosyal Çalışma Programıile gençler verimli bir yaz geçirdi. Aksaray Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü,Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Kültür ve TurizmMüdürlüğü  ile Aile, Çalışma ve SosyalHizmetler İl Müdürlüğü, Ortaköy Kaymakamlığı ve Ortaköy Meslek Yüksek Okulu'ndagençler çalışma hayatı ile tanışarak mesleki niteliklerini geliştirmektoplumsal faydanın yüksek olduğu alanlarda sunulan hizmetlere geçici süreylekatılarak mesleki tecrübe ve deneyim elde ederken aynı zamanda çalışmadisiplini kazandı. İŞKUR İl Müdürü Mahmut Akkuş konuşmasında; “Üniversiteöğrencilerimizden gelen geri dönüşlerde verimli bir yaz döneminin geridebırakıldığı, Sosyal Çalışma Programı sayesinde kamu kurum ve kuruluşlarımızdakiişleyiş hakkında ciddi deneyim kazandılar. Temennimiz İş Kulüpleri vasıtasıylagençlerimize etkin danışmanlık hizmeti sunarak çalışma hayatı içerisindeüniversiteli gençlerimizin daha belirgin bir şekilde yer almasını gençlerimiziniş arayan değil aynı zamanda işveren gençler olarak da işgücü piyasasıiçerisinde yer edinmesini arzu ediyoruz” dedi.

Reklam

 

“Aksaray Gençİstihdamında Türkiye 2. si”

İl Müdürü Akkuş “Gerek ulusal istihdam stratejisizimizgerekse Cumhuriyetimizin 100'üncü yıl dönümü olan 2023 hedefleri doğrultusundagençlerimizin ve dezavantajlı gruplar içerisinde yer alan kadın ve engellivatandaşlarımızın istihdamına yönelik aktif işgücü politikalarımız ile dahafazla istihdam gerçekleştirmek arzusundayız. DECD verilerine göre tüm 28 Avrupaülkesinde yılda ortalama 609.000 kişi iş gücü piyasasına dahil olurken bu rakamTürkiye'de yaklaşık 778.000 dir. Türkiye geçtiğimiz yıl 1.250.000 kişiyiistihdam etti ve en öncelikli hedefleri arasında gençlerimizin istihdamı yeralmaktadır. Bu doğrultuda Aksaray ilimiz nüfusa oranla genç istihdamı konusundaTürkiye genelinde 2. sıradadır” ifadelerini kullandı.

Reklam

 

“İŞKUR Her ZamanGençlerimizin Yanındadır”

 “Özellikle ÇalışmaHayatında Milli Seferberlik kapsamında ‘Burası Aksaray Burada İş Var’sloganıyla gençlerimizin istihdamına yönelik çeşitli destekler ve teşvikler sözkonusudur” diyen Akkuş “İlave istihdam teşviki, işe ilk adam teşviki,  işbaşı eğitim programı, istihdam garantili vegarantisiz meslek edindirme kurslarımız, uygulamalı  girişimcilik eğitimlerimiz, 6111 sayılı 18ile 29 yaş arası gençlere mesleki deneyim ve tecrübesi sağlayan teşvikimiz,geleceğin meslekleri de işbaşı eğitim programı mesleki beceri ve işbirlikteliği geliştirme programları başlıcalarıdır” ifadelerini kullandı.Sosyal Çalışma Programı kapsamında çeşitli Kamu Kurum ve kuruluşlarında çalışangençler ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve Aile, Çalışma ve SosyalHizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’la İŞKUR ailesine teşekkür ederek verimlibir yaz geçirdiklerini dile getirdi.

Reklam

 

RestorasyonÇalışmalarından Arşive Kadar Ciddi Deneyim Kazandılar

Sosyal Çalışma Programı kapsamında bir taraftan meslekitecrübe edindiklerini diğer taraftan günlük 67,36 TL cep harçlığı ileemekliliğe yansıyan sigortaları olduğunu belirterek çalışma hayatını yakındantanımanın mutluluğunu belirtiler. Apostil işlemlerinden, evrak kayıt, resmiyazışmalar, restorasyon çalışmaları, arşiv çalışmaları, kültürel ve sosyalçalışmalar içerisinde yer alan gençler programından memnun olduklarını dilegetirdi. Programda aynı zamanda Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü iş vemeslek danışmanları Öznur Kahyaoğlu ve Ferhat Hüyüklü tarafından iş KulübüEğitim Programı tanıtım sunumu gerçekleşerek Sosyal Çalışma Programına katılanüniversite öğrencilerine yönelik ortak eğitim planı hazırlandı. Haber: Armağan ŞEN – Ajans AHA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon