Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Aksaray Belediyesi’ni Kim Yönetiyor?

Reklam Reklam

ReklamReklam

Reklam

Aksaray Belediyesi’ni Kim Yönetiyor?
ReklamReklam Reklam Reklam

ReklamReklam
  • 28.06.2019 / 16:41
  • 2243 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

31 Mart seçimlerini MHP adayı Sefer Alkan’ın sadece Bin 200 oy ile önünde Aksaray Belediye Başkanlığına seçilen AKP adayı Evren Dinçer, göreve geleli 3 ay olmasına rağmen hâlâ halkın istekleri yönünde başkanlık yapamıyor.
Bir önceki dönem Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın yarım projelerini tamamlamaya çalışan yeni başkan Dinçer’in ilk icraatı Belediye içerisinde yer alan bazı müdürlükleri yer değiştirmek oldu. Akrabasını, eski AKP adayına koltuk veren Aksaray Belediye Başkanı AKP’li Evren Dinçer, Belediye başkanlığı için en önemli yerlerden birisi olan Özel Kalem Müdürünü eski Başkan Yazgı’nın müdürü ile deam ediyor.

Teyzesi’nin Oğluna 2 Sorumluluk Verdi

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’in göreve geldiğinde yaptığı ilk ve dikkat çeken değişiklik ise teyzesinin oğluna 2 ayrı kurum için müdürlük verdi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığında görevli iken Aksaray Belediye Başkanlığına aday gösterilen Evren Dinçer, MHP adayını sadece Bin 200 oy farkı ile geçerek Belediye başkanlık koltuğuna oturduktan sonra hem Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nü hem de Sosyal Hizmetler Müdürlüğü görevlerine teyzesinin oğlu Bülent Sueri’yi atadı.

AKP’li Belde Adayını da Müdür Yaptı

Aksaray Belediye Başkanı AKP’li Evren Dinçer teyzesi’nin oğlu Bület Sueri’ne verdiği 2 ayrı sorumluluk müdürlüğünün yanı sıra partilisini de unutmadı. Aksaray Belediye Başkanlık koltuğuna seçilerek oturan Evren Dinçer, 31 Mart seçimlerinde Eskil ilçesi Eşmekaya Beldesi Belediye Başkan adayı olan ve seçimler sonucunda ise başkan seçilemeyen Tayfur Başkan ise Ulaşım Hizmetler Müdürlüğüne getirildi. 
3 önemli kurumun müdürlük isimlerini değiştiren Aksaray Belediye Başkanı AKP’li Evren Dinçer, yine göreve geldikten sonra Park Bahçe Müdürlüğü, Yazı İşleri Müdürlüğü ve Mezarlıklar Müdürlüğünde de isimleri değiştirdi.

Eski Başkanı Yakan Müdür Hâlâ Görevinde

Bir önceki Belediye Başkanı AKP’li Haluk Şahin Yazgı’nın başarısız olmasının en büyük sebepleri arasında yer alan, Belediye Başkanı ile görüşemek için randevu isteyen birçok kişiye insiyatif kullanarak Başkana iletmeyen Özel Kalem Müdürü Bahtiyar Bakar ise hâlâ görevinde yer alması hem belediye çalışanlarını hem de vatandaşı huzursuz ediyor. Birçok randevuları Belediye Başkanı Dinçer’e iletilmediği iddiaları gündemdeki yerini korurken, yine özel kalem müdürü olarak kalan Bahtiyar Bakar’ın belediye personelleri arasında da ikililik yaptığı ve personel hakkında doğru-yanlış bilgiler verdiği kulislerde konuşuluyor. 

Aksaray Belediye Başkanı Kim?

31 Mart seçimleri sonrasında çok az bir oy farkı ile seçilerek Aksaray Belediye Başkanlık koltuğuna oturan Evren Dinçer’in birçok konuda bilgisi olmadığı iddia edilirken, Özel Kalem Müdürü Bahtiyar Bakar’ın adeta Belediye başkanı edasında kafasına göre görüşme randevularını Dinçer’e iletmemesi ise akıllara Aksaray Belediye Başkanı kim sorusunu getiriyor… Özel Haber: Armağan ŞEN – Ajans AHA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon