Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

Aksaray Belediyesi’nde Şok İstifa

Reklam Reklam

ReklamReklam

Reklam

Aksaray Belediyesi’nde Şok İstifa
ReklamReklam Reklam Reklam

ReklamReklam
  • 22.08.2019 / 15:37
  • 1870 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur


31 Mart seçimlerinin ardından AKP’den Belediye Başkanı seçilenEvren Dinçer Mayıs ayının sonunda Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirdiğiiki yardımcıdan birisi istifa etti.

Aksaray Belediye Başkanlığına AKP’den seçilen Evren Dinçer,Başkan olmadan önce görev yaptığı Çevre ve Şehircilik Bakanlığında birlikteçalıştığı Alper Kula ile Tayfun Çelik’i Başkan yardımcısı görevine getirmişti. AKP’liBelediye Başkanı Evren Dinçer tarafından Başkan yardımcılığı görevine getirilenAlper Kula daha 3 ayını doldurmadan resmi açıklama yapmasa da İnstagram hesabındanyaptığı açıklamada istifa sinyalini verdi.

Kula’nın O Paylaşımı

Başkan yardımcılığı görevine getirilen ve istifasını resmiaçıklama yapmadan instagram hesabında istifa sinyali veren Alper Kula elvedaemojisini kullanarak şu açıklamaya yer verdi;“Aksaray’da bulunduğum sürezarfında desteğini esirgemeyen tüm hemşerilerime teşekkürü bir borç bilirim…Belediye Başkanımız Sn. Evren Dinçer’in memlekete güzel hizmetler vereceğinidüşünerek Ankara’ya dönüyorum ve herkese kapım sonuna kadar açıktır”

Diğer BaşkanYardımcısına Tepkiler Devam Ediyor

Öte yandan Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer tarafındanMayıs ayının sonlarında Tayfun Çelik’in Belediye Başkan Yardımcısı görevinegetirilmesi ise ilk gün kü gibi tepkiler sürüyor. Çevre ve ŞehircilikBakanlığında ve AKP Yerel Yönetimler Başkanlığında çeşitli görevlerde bulunan Kayseridoğumlu 32 Yaşındaki Tayfun Çelik’in Aksaray Belediye Başkan Yardımcısı olarakgörevine getirilmesine tepkiler çığ gibi büyüyerek devam ediyor.

Bazı kesimler tarafından Aksaray Belediye Başkanı EvrenDinçer eleştiri oklarına tutulurken, en büyük tepki ise Kayseri’li olan veBelediye Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Tayfun Çelik’e. Eleştirilerin genelolarak ise; “AKP’li Belediye Başkanı Dinçer tarafından Aksaray Belediye BaşkanYardımcılığına getirilen Tayfun Çelik Aksaray’lı değil. Aksaray’dan kimse yokmu? Aksaray’ın mahallesini bilecek, sokağının dozunu yutan kimse yok mu? AKPGenel Merkezi tarafından bu seçimlerde adeta Aksaray kaderine terk edildi.Aksaray’da uzun zamandır olmayan ve Ankara’da yaşayan eli çantalı olarak tabirettiğimiz bir kişiyi aday konuyor az bir oy ile seçiliyor. Bu eli çantalı adaygidiyor kendisine yardımcı olarak Aksaray’ın sorununu bilmeyen, Aksaray’ınhavasını yutmayan birisini getirip Başkan Yardımcısı yapıyor. Aksaray’a yazıkediliyor. 5 aydır bir hizmet olmayan Aksaray AKP tarafından 5 yıl kaderine terkedildi” ifadeleri yer alıyor. Haber:Armağan ŞEN – Ajans AHA


Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon