Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

AKP’den Seçim Taktiği

Reklam Reklam

ReklamReklam

Reklam

AKP’den Seçim Taktiği
ReklamReklam Reklam Reklam

ReklamReklam
  • 02.07.2019 / 06:41
  • 616 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur


31 Mart Yerel seçimlerinde Demirci Beldesinde BBP adayı Ramazan Bozlak kazanmasına rağmen, AKP’nin itirazları sonrasında seçim ertelenerek 60 gün içerisinde yeniden sandığa gidilme kararı alındı.
31 Mart Yerel seçimlerinde Gülağaç ilçesi Demirci Beldesinde Büyük Birlik Partisi’nden aday olan Ramazan Bozlak seçim sonuçlarında en yakın takipçisi AKP’nin adayı Hüseyin Us’a 527 oy farkı atarak Bin 268 oy almıştı. Seçimler sonrasında AKP kanadı seçime itiraz etmesi sonucunda YSK tarafından alınan karar ile seçimler 60 (Altmış) gün içerisinde yenilenecek. YSK’nın aldığı karar sonrasında ise AKP Aksaray il Teşkilatı harekete geçerek 31 Mart seçimlerinde BBP adayı olan Ramazan Bozlak’ı AKP’ye üye yaparak AKP’nin Demirci Belde Belediye Başkan adayı olarak gösterdi.

AKP’nin Adayı İse BBP’den Aday Olacak İddiası!...

31 Mart Yerel Seçimlerinde BBP’den aday olan ve kazanan Ramazan Bozlak’ın tekrarlanacak seçimlerde AKP’den aday olması sonucunda, 31 Mart Yerel seçimlerinde ise AKP’den aday olan Hüseyin Us’un ise BBP’den aday olacağı iddia edildi.

Seçmenlerden Bozlak’a Tepki!...
31 Mart Yerel seçimlerde oyların %48,32’sini alarak BBP’den Belediye Başkanı seçilen ancak AKP’nin itirazları sonucunda Belediye Başkanlığı düşen Ramazan Bozlak’ın yenilenen seçimlerde AKP’den aday olmasına oy veren seçmenlerden ise tepki geldi. Bu seçimde de inadına BBP aday olacağı iddia edilen Hüseyin Us’u destekleyeceklerini ifade eden seçmenler; “31 Mart seçimlerinde bizler AKP’ye tepki olsun diyerek BBP adayı Ramazan Bozlak’ı destekledik. Ancak seçim sonucunda AKP’nin itirazları sonucunda Bozlak’ın Belediye Başkanlığının düşmesinin en büyük sebebi AKP’dir. Buna rağmen Ramazan Bozlak bizlerin iradesini yok sayarak AKP’ye geçiyor ise bizde inadına BBP adayı Hüseyin Us’u destekleyeceğiz. Bizler seçmeniz. Kararı biz vereceğiz. Bizlerin verdiği karara saygı duyulmuyor ve bizler sandıkta desteklediğimiz aday parti değiştiriyorsa, bizler sandıkta kararımızı değiştirmeyeceğiz” dediler. Özel Haber: Armağan ŞEN – Ajans AHA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon