Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

20 Şahıs’tan 3’ü Tutuklandı

Reklam Reklam

ReklamReklam

Reklam

20 Şahıs’tan 3’ü Tutuklandı
ReklamReklam Reklam Reklam

ReklamReklam
  • 13.06.2019 / 18:17
  • 824 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur


Aksaray Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından sokak satıcılarına karşı yürütülen başarılı operasyonlar sonucunda gözaltına alınan 20 şahıstan 3’ü tutuklandı.

Aksaray Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından sokak satıcılarına karşı yapılan soruşturmalar kapsamında 17 olayda, 20 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Emniyet ifadeleri tamamlanan şahıslar adliyeye sevk edildi. Adliyeye çıkarılan şahıslardan 3 şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Öte yandan şahıslar üzerinde yapılan aramalarda ise 1136 adet ecstacy hap, 1 adet ruhsatsız tabanca, çeşitli miktarlarda esrar, eroin, skunk, kokainvb uyuşturucu madde ele geçirildi.

KOM Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından; 1 kaçakçılık ve 1 resmi belgede sahtecilik olayında 18 bin 100 paket kaçak sigara ve 2 adet sahte plaka ele geçirilirken, 2 şahıs gözaltına alındı. Gözaltına alınan 2 şahıstan 1’si Tutuklanarak ceza evine gönderildi. 
Kayıp olarak aranan toplam 11 şahıs bulunurken, ülkemize kaçak yollardan girdiği tespit edilen toplam 38 yabancı uyruklu şahıs ise sınır dışı edildi.
Trafik ekipleri tarafından yapılan denetimlerde: toplam 20 bin 640 araç ve sürücüsü kontrol edilirken, kusurlu görülen 5 bin 883 araç ve sürücüsüne 2 milyon 011 bin 170 TL. idari para cezası uygulandı. 441 araç trafikten men edilirken, 23 sürücünün belgesine geçici olarak el konuldu.

MOBESE kameralarından yapılan denetimlerde; 670 araca ters yön, kırmızı ışık ihlali, hatalı park, araç kullanırken telefonla görüşme yapmak, emniyet kemeri takmamaktan 107 bin 615 TL idari para cezası uygulandı. İl geneli sorumluluk alanı içerisinde toplam 1 ölümlü, 99 yaralanmalı trafik kazası meydana gelirken, bu kazalarda 1 kişi hayatını kaybederken 177 kişi yaralandı. 

Aksaray Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada; “Genel asayiş ve kamu düzeninin sağlanması, vatandaşlarımızın huzur ve güven ortamında yaşamlarını sürdürebilmesi amacıyla suç ve suçluyla mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir.  “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın” ilkesiyle temel hak ve özgürlüklere saygılı, hukukun üstünlüğünü rehber edinmiş, milli ve manevi değerlerle donatılmış olan teşkilatımız, huzurun ve güvenin teminatı olarak vatandaşlarımızın hizmetinde olmaya devam edecektir” ifadesine yer verildi.  Haber: Armağan ŞEN – Ajans AHA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon