Reklam
Reklam
AJANS AHA AJANS AHA AJANS AHA

12 Yaşında Yakalandığı Hastalığını 14 Yaşında Yendi

Reklam Reklam

ReklamReklam

Reklam

12 Yaşında Yakalandığı Hastalığını 14 Yaşında Yendi
ReklamReklam Reklam Reklam

ReklamReklam
  • 07.11.2019 / 13:31
  • 485 KEZ OKUNDU
  • Sesli Dinle Dur

Aksaray'da yaşayan 10'uncu sınıf öğrencisi Şeyda Bellikli Lösemi hastalığına karşı verdiği yaşam mücadelesini kazandı.


Reklam

 

Hastalığı süresi boyunca yaşadıklarını sadece Ajans AHA'ya açıklayan Şeyda Bellikli; "Hastalığım Aksaray'a tatile geldiğimizde ortaya çıktı. 2-3 defa bayıldıktan sonra ailem doktora götürdü. Aksaray'dan, Konya'ya sevk edildim. Burada 2 hafta süren tetkik ve tedavilerin ardından Lösemi olduğumu öğrendim" dedi.

Reklam

 

Yaşadıklarını moral ve motivasyon ile yendiğini ifade eden 16 yaşındaki Şeyda Bellikli; "Hastalığımı ilk öğrendiğimde; doktoruma 'Ben Ölecek miyim?!' sorusunu sordum. Birçok kişi bana moral ve motivasyon verdi. Saçlarımın dökülmesinde özellikle hemşireler ve ailemin verdiği destek ile hastalığı yenmeye çalıştım" ifadesine yer verdi.

Reklam

 

"Hastalıktan ve Çaresizlikten Kimse Ölmemeli"

LÖSEV Vakfının kuruluşundan da bahseden Şeyda Bellikli; "LÖSEV'in kuruluş amacı hastalıktan ve çaresizlikten kimse ölmesin sloganı ile kurulan bir kuruluş. LÖSEV, hastaların her konuda yanında yer alıyor" şeklinde konuştu.

Reklam

 

Şeyda Bellikli'nin Lösemi'ye karşı kazandığı zaferin detayları Ajans AHA'ya yaptığı açıklama görüntüde.

Özel Haber: Armağan ŞEN - Ajans AHA

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon